Nurmelt Eesti rekord, Fostilt ja Patjukilt tippmargid

Poolas Gdynias toimunud poolmaratoni maailmameistrivõistlustel näitasid eestlased head vormi. Tiidrek Nurme jooksis uue Eesti rekordi, Jekaterina Patjuk ja Roman Fosti parandasid isiklikke tippmarke.

Tiidrek Nurme püstitas uue poolmaratoni maanteejooksu Eesti rekordi – 1:02.20. Selle võimsa tulemusega saavutas Nurme maailmameistrivõistlustel 41. koha ning alistas varasema Eesti maanteejooksu rekordi täpselt 40 sekundiga, mida hoidis 2001. aastast Pavel Loskutov.⁣⁣

“Viimase kilomeetri võinuks veel kiiremini joosta, jõudu jäi sisse”, mainis Nurme peale etteastet. “Tunne oli hea ja kõik läks plaanipäraselt, järgmiseks eesmärgiks on poolmaraton 60 minutiga joosta”, jätkas sihikindel maratoonar.

Varasemale, 19 aastat Pavel Loskutovi käes olnud poolmaratoni Eesti rekordi ületamisele oli väga lähedal ka Roman Fosti, kes läbis distantsi ajaga 1:03.03. Selle tulemusega saavutas staier 114 lõpetaja seas 59. koha.

“Esimesed 2,5 ringi oli enesetunne väga hea, neljandal ringil hakkas piimhape jalgades võimust võtma”, lausus Fosti, kes enda varasemat poolmaratoni tippmarki kärpis 42 sekundiga.⁣

Meeste jooksus võidutses 19-aastane ugandalane Jacob Kiplimo ajaga 58.49. Hõbedasele kohale tulnud Kibiwott Kandie kaotas võitjale 5 ja kolmandaks jäänud Amedework Walelegn 19 sekundiga.

Naiste poolmaratoni distantsil pälvis Jekaterina Patjuk uue isikliku rekordi 1:13.08-ga 63. koha. Jekaterina andis peale jooksu mõista, et viimasel ringil läksid jalad raskeks, ” Õnneks esimesed 15 km olin head tööd teinud, seepärast ka hea lõpuaeg”.

Aeg tähistab Eesti kõigi aegade kolmandat tulemust. Temast jäävad nüüd ettepoole ainult rekordiomanik Jane Salumäe (1:10.10) ja Liina Luik (1:12.44).

Naiste seas krooniti maailmamesitriks teist korda Keenia pikamaajooksja Peres Jepchirchir, kes ületas finišijoone uue maailmarekordi 1:05.16-ga. Hõbemedali pälvis uue Saksamaa rahvusrekordiga Etioopia päritolu Melat Yisak Kejeta (1:05.18) ja pronksmedali võitis kaasmaalanna Ababel Yeshaneh ajaga 1:05.19.