Nurme olümpiamaratonil 27. kohal, Fosti 68. Kipchoge kaitses olümpiakulda

Tokyo olümpiamängude kergejõustikuprogrammi viimase alana sukeldusid võistlustulle maratoonarid Tiidrek Nurme ja Roman Fosti, kes said vastavalt 27. ja 68. koha. Viie aasta tagust võitu kaitses keenialasest maailmarekordiomanik Eliud Kipchoge.

Oma teise olümpiamängude kuldmedali võitnud 36-aastane Kipchoge finišeeris Sapporos ligi 30-kraadise kuumusega peetud maratonil ajaga 2:08.38, edestades teise koha saanud Hollandi jooksjat Abdi Nageeyet minuti ja 20 sekundiga. Pronksile tuli Belgia esindaja Bashir Abdi (+1.22).

Enda karjääri kolmandal olümpia osalenud Tiidrek Nurme sai rasketes tingimustes ja tugevas konkurentsis 27. koha. Hooaja isikliku tippmargi jooksnud 35-aastane Nurme, kes oli viie aasta eest Rio maratonidistantsil 63., läbis tänavu distantsi ajaga 2:16.16, kaotades võitjale seitse minutit ja 38 sekundit.

Teise Eesti maratoonarina võistlustules olnud 38-aastane Roman Fosti saavutas 68. koha. 2016. aastal Rios olümpial 61. olnud Fosti läbis Sapporos maratonidistantsi ajaga 2:25.37.

Tokyo olümpiamängude meeste maratoni 106 osalejast sai kokku tulemuse kirja 76 sportlast.