Noortekoondis võistleb Balti maavõistlusel

Eesti kergejõustiku noortekoondis võistleb laupäeval Lätis Kuldigas Balti maavõistlusel

Eesti koondise esinumbrid Balti noorte (U18) maavõistlusel on noormeestest Vitali Rubenkov (NPSK Narvic) ja  Jakob Ristimets (SK Altius) ning neidudest Margit Kalk (Tartu SS Kalev) Katre Sofia Palm (Saue KJK) ja Lisa Lannusalu (KJK Vike) 

Vitali Rubenkov teeb koondise eest kahte ala  kaugus- ja kolmikhüpet. Tema isiklikud rekordid neil aladel on vastavalt 7.05 ja 14.25. Jakob Ristimets stardib 60m sprindis, 60m tõkkejooksus ja 4x200m teatejooksus. Ristimetsa tippmargid on 60m sprindis 7,06 ja 60m tõkkejooksus 8,03.

Margit Kalk panustab koondise eest 60m tõkkejooksu, teivashüppe ja 4x200m jooksuga. Margit Kalk’i isiklikud rekordid on 60m tõkkejooksus on 8,67 ja teivashüppes 4.10. Katre Sofia Palm püüab koondisele maksimumpunkte kõrgushüppes ja Lisa Lannusalu kuulitõuks. Palmi tippmark kõrgushüppes on 1.76 ning Lannusalul kuulitõukes 14.95.

Ala võitjad saavad Balti meistri medalid.

2015. aasta Balti noorte talvisel maavõistlusel Tartus jäi tugev Eesti noortekoondis Leedu koondise järel teiseks. Kogunud võitjatega sama punktisumma, sai mullu otsustavaks alavõitude arv, mida Leedu noortel kogunes ühe võrra enam. Suurem osa meie mulluse väga tugeva koondise esindajaid on tänavuseks hooajaks juba juunioride vanuseklassi jõudnud, mistõttu nõuab tänavu endiselt tugeva koondisega esindatud leedulastelt revanši võtmine koondiselt suurt eneseületust. Läti eakaaslaste edestamine peaks meie koondisele olema jõukohane.

Võistlusest teeb ülekande Tanel TV, ülekande link on leitav siin

Võistluste ajakava  ja stardinimekirjad asuvad siin