Noorte olümpiamängudel osaleb kuus kergejõustiklast

Noorte olümpiale sõitev koondis. Foto: EOK

Eesti Olümpiakomitee viib 6.-18. oktoobril Argentiinas Buenos Aireses toimuvatele noorte olümpiamängudele rekordsuure Eesti koondise, kuhu kuulub 23 sportlast. Kergejõustiklasi läheb starti kuus.

Kergejõustiklased noorte olümpial:

  • Eerik Haamer – teivashüpe
  • Annika Emily Kelly – vasaraheide
  • Ann Marii Kivikas – 200m
  • Ken-Mark Minkovski – 200m
  • Marleen Mülla – teivashüpe
  • Gedly Tugi – odavise

Vaata kogu Eesti koondise koosseisu!

Eesti Olümpiakomitee president Urmas Sõõrumaa sõnul on rõõm näha noori särasilmseid sportlasi olümpiamängudele pürgimas. “Need noored on Eesti spordi tulevik ning noorte olümpiamängudelt saavad nad väärtuslikke kogemusi ja täiendavat innustust. Usun, et nad inspireerivad oma südikuse ja sihikindlusega ka teisi Eesti noori,” ütles Sõõrumaa.

Eesti Olümpiakomitee noortespordi projektide juht Merle Kaljurand, kes juhib Eesti delegatsiooni noorte olümpiamängudel, märkis, et seekordne koondis on mitmes aspektis eriline. „Esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpiale minemas kutsega – kõik 23 noort on oma tulemustega kvalifitseerunud. Sealjuures oli kvalifitseerumine raske, sest sõel oli väga tihe ning endale noorteolümpia koha välja võitlemine on juba omaette saavutus. Buenos Aireses kohtuvad iga ala oma vanuseklassi tipud ning noorte jaoks on see võimalus võrrelda ennast kogu maailma omavanuste paremikuga. Samuti on see noorte jaoks unikaalne võimalus saada kogemus rahvusvaheliselt multispordivõistluselt, millel on täiskasvanute olümpiamängudele sarnane korraldus, mastaap ja suurejooneline atmosfäär,“ ütles Kaljurand.

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18. Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala.  Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi.

Esimestel, 2010. aasta noorte suveolümpiamängudel Singapuris võistles kaheksa Eesti sportlast viiel spordialal. Eelmistel noorte suveolümpiamängudel 2014. aastal Hiinas Nanjingis esindas Eestit 17 sportlast seitsmel alal; täpselt sama arvu sportlaste ja aladega oli Eesti esindatud ka eelmistel noorte taliolümpiamängudel 2016. aastal Norras Lillehammeris ja 2012. aastal Austrias Innsbruckis.

Varasemalt on noorte olümpiamängudel osalenud nüüdseks juba olümpiasportlased kahevõistleja Kristjan Ilves ja laskesuusataja Rene Zahkna, kes võitis 2012. aastal Innsbruckis kaks hõbemedalit. Samuti näiteks judoka Mattias Kuusik ja sulgpallur Kristin Kuuba, kes on nüüdseks pääsenud EOK olümpiaettevalmistusprogrammi.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST