Noorte olümpiamängude Euroopa katsevõistlusele sõidab üheksa kergejõustiklast

30. mail-1. juunil toimuvad Aserbaidžaani pealinnas Bakuus noorte suveolümpiamängude Euroopa katsevõistlused, kuhu Eesti Kergejõustikuliit lähetab üheksa kergejõustiklast.

Eesti koondisesse kuuluvad A-vanuseklassi sportlased Hans-Christian Hausenberg (kaugus- ja kolmikhüpe), Georg Kaspar Räni (vasaraheide), Kadi Kaart (odavise), Sander Moldau (teivashüpe), Kert Piirimäe (kuulitõuge ja kettaheide), Valeria Radajeva (kuulitõuge ja odavise), Kreete Verlin (200m ja kaugushüpe), Jander Heil (kuulitõuge ja kettaheide) ning Mirell Luik (vasaraheide). Võistkonna juhina sõidab Bakuusse Mikk Joorits ning treeneritena Karin Hausenberg ja Heiko Väät.

Bakuus selgitatakse välja, kes kvalifitseeruvad 16.-28. augustil toimuvatele noorte suveolümpiamängudele Nanjingis, Hiinas. Katsevõistluselt kvalifitseerub igalt alalt erinev arv Euroopa sportlasi vastavalt Euroopa noorte kergejõustiklaste tasemele võrreldes muu maailma noorsportlastega. Kõigil aladel on maailmajagude edasipääsukvoodid alade lõikes fikseeritud. Nt poiste vasaraheites pääseb Euroopa katsevõistluselt Nanjingi võistlema 10 parimat, tüdrukute kaugushüppes jagub Euroopa noortele aga Nanjingis vaid 4 kohta.  

Koondis lahkub Eestist 27. mai pärastlõunal ning tagasi Tallinna lennujaama jõutakse 2. juunil kell 14.15.

Lisainfot võistluste kohta leiab  võistluste kodulehelt – http://eyot2014baku.com

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on VivaSport.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.