Noorte karikavõistluste edukaimad klubid olid SK Elite Sport ja Audentese SK

Eile, 12. juunil toimusid Tartu Tamme staadionil Eesti noorte karikavõistlused ligi 300 osalejaga. Poiste arvestuses oli parim klubi SK Elite Sport ning tüdrukute arvestuses sai esikoha Audentese SK.

Klubide punktiarvestus osutus tõeliselt tasavägiseks. Noormeeste arvestuses edestas SK Elite Sport (151 p) kõigest ühe punktiga Audentese SK-d (150 p), kolmanda koha sai Rakvere KJK ViKe (120 p). Neidude arvestuse edestas Audentese SK (151 p) omakorda ühe punktiga SK Elite Sporti (150 p) ning kolmanda koha sai SK Altius (134 p).

Noormeeste edukaimaks sportlaseks nendel võistlustel osutus Tristan Aik Sild (Treeningpartner), kes sõitis koju lausa kolme individuaalse karikaga. Alavõidu tõid 61.84 odaviskes, 18.84 kuulitõukes ning 48.69 kettaheites.

Neidudest võitis kaks individuaalset karikat Elsa Puu (TÜASK). Kaugushüppes tõi talle võidu täpselt kuuemeetrine hüpe ning 100 m tõkkejooksus aeg 14.53.

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Märkimist väärib ka see, et võistluste käigus täideti seitse U18 Euroopa meistrivõistluste normatiivi. Poiste 110 m tõkkejooksus said normi täitmisega hakkama nii Steven Leppoja (KJK Lõunalõvi, 14.20) kui Raiko Kahr (Audentese SK, 14.26). 100 m jooksus täitis normi Andreas Kase (KJK Järvala) ajaga 10.97 ning 400 m tõkkejooksus Romet Kivi (SK Viraaž) ajaga 55.26.

Tüdrukutest täitsid normi Viola Hambidge (SK Altius) 800 m jooksus (2:12.34), Elsa Puu (TÜASK) kaugushüppes (6.00) ja Anette Pets (Tartu SS Kalev) 400 m jooksus ajaga 57.14.