Noorsportlased on oodatud kandideerima 25 000 euro suurusele ERGO stipendiumile

ERGO annab seitsmendat aastat välja noorsportlaste stipendiumit, et anda hoogu juurde noortele Eesti sportlastele. Sellel aastal on stipendiumifondi kogusuurus 25 000 eurot ja sellele saavad kandideerida sportlased vanuses 18-25 (k.a) eluaastat.

Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel. Stipendium on sihtotstarbeline ja mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks.

Stipendiumi on pälvinud näiteks Eva-Lotta Kiibus, Janek Õiglane, Karl Erik Nazarov ja lausa olümpiakullani jõudnud Erika Kirpu.

Koostöös Eesti Olümpiakomiteega annab ERGO kindlustus juba seitsmendat aastat järjest välja stipendiumi koguväärtusega 25 000 eurot. ERGO juhi Marek Ratniku sõnul on äärmiselt oluline, et pühendunud noorte sportlaste edasijõudmist toetaksid ka vastutustundlikud ettevõtted, sest tippu jõudmiseks on lisaks pühendumusele möödapääsmatu leida kate kulukatele võistlus- ja treeningukuludele.

„Meil on palju noori sportlasi, kelle täit potentsiaali piirab finantsiliste võimaluste puudumine,“ sõnas Ratnik. „Stipendiumi abil oleme saanud paljude andekate noorte teekonnale hoogu juurde anda ja nende edu tunnistajateks olla. Näiteks andis stipendium sulgpallur Kristin Kuubale võimaluse osaleda mitmetel välisturniiridel, mis aitasid tal koguda vajaminevaid olümpiapunkte jõudmaks Tokyo Olümpiamängudele.“

ERGO ühe stipendiaadi, sprinter Karl Erik Nazarovi sõnul annab stipendium hea võimaluse veidi kulukamate esimeste sammude astumiseks profispordi poole – olgu see siis mõni treening- või taastumisseade, laager või välisreis. Nazarov kasutas stipendiumi isikliku taastumisvarustuse täiendamiseks ja soetas endale kompressioonmassaaži seadme. „Minu seniste saavutuseni on aidanud mind mitmed toetajad ja eelkõige usk iseenesesse, julgus unistada ja unistusi püüda,“ lisas Nazarov.

Noor iluuisutaja Eva-Lotta Kiibus, kes on pälvinud ERGO noorsportlase stipendiumi lausa kahel korral, nentis, et kõrge taseme saavutamisel on suured kulutused paraku möödapääsmatud. „Mulle meeldib sellest mõelda kui investeeringust, kuna iga kulutus võimaldab mul saada paremaks sportlaseks,“ lisas Kiibus. „Stipendiumiraha aitas mul luua iluuisutamiseks väga meeldejäävad disainerkleidid ning oli suureks abiks üha kallinevate treeningkulude katmisel.“

ERGO stipendiaatide seas on ka värskelt Euroopa meistrivõistlustelt pronksi võitnud kümnevõistleja Janek Õiglane. Eelmisel aastal said ERGO noorsportlase stipendiumi: Ujuja Kregor Zirk, iluusutaja Eva-Lotta Kiibus, sulgpallur Kristin Kuuba, kümnevõistleja Risto Lillemets, mäesuusataja Tormis Laine, maadleja Helary Mägisalu, teivashüppaja Marleen Mülla, U18 korvpallikoondis, laskesuusataja Mehis Udam ja vibulaskja Lisell Jäätma.

Stipendiumit võib taotleda sportlane või tema nõusolekul ka treener, juhendaja, kool, spordiklubi või spordialaliit. Stipendiumi eesmärk on toetada lootustandvate noorte sportlaste ettevalmistust ja osalemist rahvusvahelistel võistlustel ning on mõeldud treening- ning võistluskulude või spordivahendite soetamise katteks.

Rohkem infot tingimuste ja kandideerimise kohta leiab SIIT

Stipendiumi taotlemise tähtaeg on 20. september 2022!

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST