NB! Võistluskalendri muudatused seoses COVID-19

Tulenevalt COVID-19 kõrgest nakatumismäärast Eestis ja selle tõttu kehtestatud piirangutest on sisetingimustes treenimise ja võistluste korraldamise võimalused piiratud.

Alates 11. jaanuarist tohivad 13 maakonnas spordivõistlused, spordi- ja liikumisüritused sisetingimustes toimuda ainult spordialaliidu võistlussüsteemis osalevatele meistriliiga võistkondadele, professionaalsetele sportlastele ning Eesti täiskasvanute ja noorte koondiste liikmetele ja kandidaatidele. Välitingimustes on lubatud spordivõistlused ja liikumisüritused maksimaalselt 25 osalejaga ning peab olema tagatud, et kokku ei puututa teiste rühmadega. Otsused puudutavad kõiki Eesti maakondi, välja arvatud Harjumaad ja Ida-Virumaad.

Eesti Kergejõustikuliidu komisjonid arutavad kord nädalas, kolmapäeviti Vabariigi Valitsuse piirangutest lähtuvalt, kas ja millal on võimalik võistlusi läbi viia.

6. JAANUARIL OTSUSTATI

Eesti noorte mitmevõistluse sisemeistrivõistlused toimuvad võimalusel 23.-24. jaanuaril (U14 ja U16) ja 30.-31. jaanuaril (U18 ja U20).

Veebruarisse planeeritud võistlused (rahvusvaheline mitmevõistlus ja Eesti meistrivõistlused mitmevõistluses, Eesti karikavõistlused vasaraheites ja Eesti talvised meistrivõistlused) toimuvad võimalusel kalendris kinnitatud kuupäevadel.

Vanuseklasside Eesti sisemeistrivõistlused peetakse olukorrast lähtuvalt veebruari- ja/või märtsikuus.

NB! Balti võistkondlikud sisemeistrivõistlused üksikalades (5.-6. märts) ja mitmevõistluses (12.-13. märts) jäävad kolme riigi kergejõustikuliitude ühise otsusena ära.

VÕISTLUSED 2021 JAANUAR

  • Eesti talvised mitmevõistluse meistrivõistlused, U14, U16, U18 ja U20 – EDASI LÜKATUD
  • Eesti talvised karikavõistlused (23.01) – EDASI LÜKATUD
  • TV 10 Olümpiastarti 50. hooaja II etapp (24.01) – EDASI LÜKATUD
  • Eesti talvised meistrivõistlused U14, U16 (30.-31.01) – EDASI LÜKATUD

TV10 OLÜMPIASTARTI 50. HOOAJA I JA II ETAPP ON EDASI LÜKATUD

Millal toimuvad võistlussarja edasi lükatud I ja II etapi finaalid?

Kõik sõltub sellest, kas ja millised koroonapiirangud parajasti kehtivad. Lootuses, et olukord paraneb, on hetkeseisuga kindel võistlussarja III finaaletapi toimumine 27. märtsil Tartus. Sarja I või II etapp toimub kõige varem 13. märtsil, kuid suure tõenäosusega jäävad mõlemad võistlused aprilli- ja maikuusse. Finaaletappide toimumisest annab EKJL teada hiljemalt 2 nädalat enne võistlusi. Üleriigiliste finaaletappide toimumise eelduseks on, et vähemalt üks nädal enne võistlusi on kõigis maakondades lubatud rühmatreeningute läbiviimine.

Kas seoses finaaletappide toimumisjärjekorra muutmisega muutuvad ka nende etappide kavas olevad alad?

Vaatamata etappide toimumise järjekorra muutumisele jäävad kõigi finaalvõistluste kavadesse need alad, mis võistlussarja juhendi kohaselt vastaval etapil olema peavad.

Mis saab võistlussarja maakondlikest võistlustest?

Seal, kus harjutamine ja võistluste korraldamine võimalik saab maakondlikud võistlused senise võistluskalendri kohaselt ära pidada. Harjumaal ja Ida-Virumaal tuleb oodata piirangute lõppemist või leevendamist. Igal juhul tuleb vastava etapi maakondlikud võistlused korraldada enne üleriiklikke finaale.

COVID-19 käitumisjuhend spordivõistluste ja treeningute korraldamiseks

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST