Nädalavahetusel toimuvatel Eesti meistrivõistlustel tulevad starti meie kergejõustikutipud

Sellel nädalavahetusel, 2. ja 3. augustil, toimuvad 97. Eesti meistrivõistlused kergejõustikus. Tallinnas Kadrioru staadionil aset leidev kodumaise kergejõustikusuve üks oodatumaid sündmusi toob võistlusrajale pea kogu Eesti kergejõustikuparemiku.

Nii tulevad starti sel aastal Eesti rekordeid püstitanud Ksenija Balta, Liina Tšernov, Marek Niit, Tiidrek Nurme, Rasmus Mägi ja Jekaterina Patjuk. Tippudest võistlevad Eesti meistri tiitlite nimel ka olümpiavõitja Gerd Kanter, mitmevõistlejad Mikk Pahapill, Andres Raja, Grit Šadeiko ja Mari Klaup, Maris Mägi, Eleriin Haas, Tanel Laanmäe, Risto Mätas, Kaur Kivistik, Kristo Galeta, Liina, Leila ja Lily Luik.

2014. aastal makstakse suvistel täiskasvanute Eesti meistrivõistlustel olümpial kavas olevate kergejõustikualade võitjatele ning võitja treenerile toetust. Eesti Kergejõustikuliidu presidendi Erich Teigamägi sõnul on Eesti meistri toetuse eesmärk väärtustada tipptasemel võistlemist ja motiveerida sportlasi võistlema. Toetuse maksmine saab võimalikuks tänu headele sponsoritele – Selver Linnajooksudele ja Saku Õlletehasele. Eesti meistriks tulnud sportlane saab ühekordse toetusena 500€ ja Eesti meistri treener 300€.

Kõigi võistlustele registreerunud sportlastega saab tutvuda SIIN.

Võistlused algavad laupäeval, 2. augustil kl 16:30 ja pühapäeval, 3. augustil kl 9:30. Pühapäeval algab võistluspäev hommikul  käimisdistantsidega, muu programm algab kl 17 meeste vasaraheitega. Eesti meistrivõistluste kavas on ka kaks Eesti Paraolümpiakomitee ala – laupäeval kuulitõuge (algus kl 16:45) ja pühapäeval ratastoolisõit (algus kl 16:45).

Võistluste ajakava.

Piletid on saadaval alates tund aega enne võistluste algust kohapeal. Täispileti hind üheks päevaks on 5 eurot ning kaheks päevaks 8 eurot. Õpilased, üliõpilased ja pensionärid saavad pileti soodushinnaga – üheks päevaks 3 eurot ning kaheks päevaks 5 eurot. Tasuta on sissepääs kuni 7-aastastele lastele, ajateenijatele ning samuti puudega inimestele ja nende saatjatele.

Mõlemast võistluspäevast teeb otseülekanded ka ETV – laupäeval kl 18:45-20:10 ja pühapäeval kl 17:30-18:30 ning 18:45-20:00.

Eesti meistrivõistluste sponsorid on Selver Linnajooksud ja Saku Õlletehas.
Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.