Nädalavahetusel toimuvad Eesti meistrivõistlused

8.-9. augustil toimuvad Kadrioru staadionil Eesti kergejõustiku meistrivõistlused, mis on ka üheks viimaseks võimaluseks täita 22.-30. augustil Pekingis toimuvate maailmameistrivõistluste normatiivi.  

Tänavustel Eesti meistrivõistlustel asub starti 320 sportlast, nende hulgas ka kümmekond maailmameistrivõistluste koondise kandidaati.      Kettaheites testivad MM-i eelset vormi Gerd Kanter ja Martin Kupper. Märt Israelil on veel võimalus lunastada MM-pääse, normatiiviks on kettaheites 65.00. Meeste kettaheide on kavas laupäeval.

Mulluse EM hõbemedalisti Rasmus Mägi ilmset tänavu ainsat  400m tõkkejooksu starti Eestis saab näha pühapäeval 9. augustil. Samuti pühapäeval teevad oma viimase kontrollstardi enne MM-i meie kolm odaviskajat Magnus Kirt, Tanel Laanmäe ja Risto Mätas.

Terve suve Eestis treeninud Marek Niit selgitab laupäeval kavas olevas 400m jooksus välja, kas sel alal on kodustes tingimustes treenides võimalik jõuda Eesti rekordit tähistava MM normatiivini 45.50.  

Kuigi Ksenija Balta mahub 100m sprindis tänavu näidatud ajaga 11.36 hetkel MM-ile kvalifitseeruva 56 naissprinteri hulka, keskendub ta Eesti meistrivõistlustel vaid oma lemmikalale kaugushüppele, kus püüab täita  MM normatiivi 6.70.

Kolmel alal ja kahel võistluspäeval stardib juba 2014.a. aastal 10-võistluses MM normatiivi täitnud Mikk Pahapill. Tänavu vaid mõne üksiku kettaheite võistluse teinud Pahapill testib oma valmisolekut MM-iks 110m tõkkejooksus, teivashüppes ja kettaheites.  

MM koondislastest kõige enamal, 4 alal – 100m tj, 200m, kaugushüpe ja odavise, on Eesti meistrivõistlustel kirjas 7-võistleja Grit Šadeiko.  

Lisaks nimetatutele saab algaval nädalavahetusel stardis näha hulgaliselt teisi Eesti koondislasi, kes tänavu juba Eesti lipu all võistelnud Euroopa võistkondlikel meistrivõistlustel, Euroopa mitmevõistluse võistkondlikel karikavõistlustel ning ka tänavusi U23 EM, U20 EM ja U18 MM koondislasi.  

Eesti meistrivõistluste kahe päeva pilet maksab 8 eurot, päevapilet 5 eurot ja sooduspiletid vastavalt 5 ja 3 eurot.  

98. Eesti kergejõustiku meistrivõistluste ajakava leiab siit

Võistluste tulemused ilmuvad Eesti Kergejõustikuliidu veebilehe avalehele  

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.   Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.        

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST