Nädalavahetusel toimuvad Eesti A ja B-klassi meistrivõistlused

18.-19. jaanuaril toimuvad Tallinnas Lasnamäe Kergejõustikuhallis Eesti talvised A ja B-vanuseklassi meistrivõistlused ning võistluste esimesel päeval ka B-, A-,  juunioride ja noorsoo vanuseklasside Eesti meistrivõistlused käimises. Võistlustel on esindatud 43 kergejõustikuklubi ning B-klassis asub võistlema ligi 300 ja A-klassis üle 200 kergejõustiklase.

Oma esimesi meistritiitleid A-vanuseklassis asub püüdma B-klassis ligi 50 Eesti rekordit püstitanud Hans-Christian Hausenberg. Tüdrukute B-vanuseklassis on stardis juunis TV 10 Olümpiastarti vanema vanuserühma mitmevõistluse rekordi purustanud Margit Kalk (mõlemad Tartu SS Kalev).

Tänu Audi Eestile saab B-vanuseklassi esikolmik lisaks Eesti meistrivõistluste medalitele ka täiendavad auhinnad. „Tulevik kuulub noortele ning seetõttu on Audi Eesti otsustanud toetada B-vanuseklassi Eesti meistrivõistlusi. Loodame, et esikolmikule välja pandud  auhinnad motiveerivad noori sportlasi jätkama sellega, mida nad armastavad – kergejõustikuga,“  ütles Audi Eesti tegevjuht Peeter Tiitson.

A-vanuseklassi Eesti meistritele paneb auhinnad välja internetipõhine liiklusteooria õppimise keskkond Teooria.ee, mis toetab noori sportlasi tasuta autokooli teooriaõppega. “Soovime tublidele noortele anda võimaluse saada autoroolis iseseisvaks ja seeläbi oma päevakava paremini planeerida – nii saaksid noored rohkem pühenduda spordile. Teooria.ee e-õppe keskkond võimaldab ka kõige hõivatumatel noortel sportlastel paindlikult läbida autokooliõpingud”, rääkis keskkonna kliendihaldur Jako Renter.

Mõlema vanuseklassi parimatele tõkkejooksjatele ja nende juhendajatele kingivad treener Jaanus Kriisk ja endine tõkkejooksja Tarmo Jallai oma trükisooja raamatu „Tõkkejooks“.

Võistlused algavad kl 12. Detailne ajakava on üleval Eesti Kergejõustikuliidu kodulehel.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Vichy Vivasport.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluste korraldaja
Tel: 517 8327
E-post: silvi@ekjl.ee