Nädalavahetusel toimusid Pärnus Eesti noorte ja täiskasvanute karikavõistlused

Eesti karikavõistlused toimusid sel korral Pärnu rannastaadionil, kui laupäeval selgitati välja noorte ning pühapäeval täiskasvanute arvestuses parimad. Laupäeval kuulutati võistkondlikuks karikavõitjaks nii noormeeste kui ka neidude arvestuses Audentese Spordiklubi. Pühapäeval tõid oma klubile enim punkte meeste arvestuses Audentese Spordiklubi esindajad ning naiste arvestuses võitis karika Tartu Ülikooli Akadeemiline Spordiklubi.

Karikavõistlused algasid mõlemal päeval tõkkejooksudega. Noormeeste arvestuses võitis karika Franz Krull (KJK Lõunalõvi) tulemusega 14.58 ning neidude parim oli ajaga 13.89 Anna Maria Millend (Audentese SK). Meeste 110 m tõkkejooksus tuli karikavõitjaks Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev) tulemusega 13.83 ning Diana Suumann (TÜASK) näitas 13.56ga kiireimat aega naiste tõketega sprindidistantsil. Talle järgnes ajaga 13.59 Kreete Verlin (SK Fortis).

Noormeeste 100 m jooksu võitis Romet Kivi (SK Viraaž) ajaga 11.21 ning neidudest oli parim taas Anna Maria Millend (Audentese SK). Mõlema noore puhul tähendavad ajad uut isiklikku rekordit. Meeste 100 m jooksu võitjaks tuli 10.68ga Henri Sai (SK Altius) ning naistest Karoli Käärt (TÜASK) ajaga 11.93. 200m jooksu võitsid noortest Pert-Emil Raun (SK Lindon) ajaga 22.49 ja Miia Ott (UP Sport) 25.06ga. Henri Sai võttis teise alavõidu, joostes meeste 200 m jooksus välja aja 21.27. Naistest oli parim suure isikliku rekordi paranduse teinud Kristin Saua (KJK Lõunalõvi), kes võitis 200 m jooksu ajaga 23.96. Naiste kõigi aegade edetabelis tõusis ta selle ajaga jagama 4.-5. kohta.

400m jooksu võidukarika viis noormeestest koju Kristo Mägi (KJK TIPP), neidudest Hedi Andre (SK Elite Sport). Meeste arvestuses oli parim Rivar Tipp (TÜASK) ja naistest tema klubikaaslane Liis Roose. 400m tõkkejooksu võitis U18 poistest Karl Kristjan Pohlak (SK Elite Sport), sama vanuseklassi tüdrukutest Jelizaveta Gorodilova (Audentese SK). Meestest tuli karikavõitjaks Lukas Lessel (SK Elite Sport) ning naistest võitis soolojooksu teinud Marielle Kleemeier (Tartu SS Kalev).

Üks jooks ja kaks Eesti rekordit! Esimese päeva viimasel alal 2000 m takistusjooksus püstitati kaks Eesti rekordit. Laura Maasik püstitas lisaalana täna kavas olnud 2000m takistusjooksus välja aja – 6:32.96. Selle tulemusega ületas Maasik varasema enda nimel olnud tippmargi veidi vähem kui 13 sekundiga (6:45.60). Carmen Rääk lõpetas Laura Maasiku järel jooksu teisena ning püstitas U18 vanuseklassi Eesti rekordi – 7:17.17! Varasem tippmark 7:21.33, püsis 2009. aastast Kelly Nevolihhini käes. Meeste 3000m takstusjooksu võitis 9:22.56-ga Ats Sõnajalg.

Keskmaa distantsil tulid karikavõitjateks Kelly Nevolihhin (KJK Vike) ja Olavi Allase (Tartu SS Kalev). Nevolihhin võidutses 800m distantsil 2:07.55-ga. Meeste 1500 m ei jätnud teistele sõnaõigust alles, kes distantsi algusest kuni lõpuni jooksu juhtis ning lõpetas ajaga 3:54.50. Meeste 5000m jooksus triumfeeris Leonid Latsepov (Sparta SS) 14:31.59-ga. Naiste 3000m võidutses isikliku rekordi 9:57.59-ga Pille Hinn (Sparta SS)

Kaugushüppes näitas noormeestest pikimat hüpet Jaroslav Sivuha (Audentese SK) tulemusega 6.70. Neidude parim oli Karmen Bruus (Tartu SS Kalev), kes hüppas 5.69. Meeste kaugushüppes tegi 7.32ga pikima õhulennu Rain Kask (Tallinna SS Kalev) ning naistest Tähti Alver (Nõmme KJK), kes sai parimal katsel kirja 6.13. Kolmikhüppe võitis noormeeste tõkkejooksu võitja Franz Krull (KJK Lõunalõvi) tulemusega 13.83. Neidude pikima hüppe eest hoolitses Anna Panenko (KJK Atleetika), hüpates 12.78. Meeste kolmikhüppe võitis tulemusega 15.31 Viktor Morozov (KJK Atleetika) ning naistest oli parim Darja O’Konnel-Bronin (Audentese SK) hüppega, mille pikkuseks mõõdeti 13.06.

Kõrgushüppe parimaks krooniti noormeestest Andreas Hantson (VAK Staier) tulemusega 1.98 ja neidudest Liisa-Maria Lusti (Audentese SK), kes ületas esimesel katsel 1.77. Meestest võitis Mikk Meerents (Tallinna SS Kalev) hüppega üle 2.11 ning naistest jagati karikad Marite Ennustele (TÜASK) ja Grete Udrasele (Audentese SK), kes ületasid mõlemad 1.72. U18 vanuseklassi teivashüppe võitsid Harry Richard Jääger (SK Elite Sport) ja Carlyn Pukk (SK Altius). Meeste parim oli pühapäeval samuti SK Altiust esindav Madis Kaare ning naistest püsib võitmatuna Marleen Mülla (KJK Vike).

Odaviskes viisid võidukarika koju Mirell Luik (Audentese SK) ja Ranno Koorep (TÜ/ASK). Luik lennutas viskevahendi 50.46 peale, Koorep näitas tulemust 67.98. U18 vanuseklassis võidutsesid Valter Eric Viisel (Tallinna SS Kalev, 63.64) ja Johanna Elisabeth Ader (SK Elite Sport) 50.38-ga.

Karikavõistluste ühe parima tulemuse eest hoolitses Martin Kupper (Audentese SK), kes lennutas 2-kilose ketta 60.67 meetri peale. Naiste kettesektoris aga ei leidunud vastast Kätlin Tõllasonile, kes võidutses (Audentses SK) 50.28-ga. Noorte karikad viisid koju Manfred Männama (Audentese SK) 46.52-ga ja neidudest lennutas 1-kilost ketast kõige kaugemale Berit Saar, võidutulemuseks 39.05. KJK Vike sportlane võidutses ka neidude kuulitõukes 15.46-ga.

Meeste kuulitõuke võitis 14.90-ga Rait Raju (Audentese SK), naistest Gerttu Küttmann (Niidupargi KJK) 14.31-ga. Andri Matrov (Audentese SK) domineeris noorte kuulitõukes 17.40-ga.

Vasaraheites läksid võidukarikad Kellyde perekonda. Adam Paul Kelly (Audentese SK) võidutses meeste seas 66.94-ga ja Annika Emily Kellyle (TÜ/ASK) polnud vastast naiste hulgas, võidutulemuseks 54.23. Noorte karikad võitsid Alar Reiljan (Nõmme KJK), kes lennutas 5-kilose heitevahendi 63.93 meetri peale ja neidudest domineeris Eileen Pärdu (Audentese SK), kes parimal katsel sai kirja 51.07.

4×100 m teatejooksu karikad läksid kõik erinevatesse klubidesse. Noormeeste parimad olid ajaga 44.69 SK Elite Sport noored koosseisus Mihkel Vesingi, Herman Seire, Robert Kompus ja Harry Richard Jääger. Neidudest jõudis esimesena finišisse SK Altiuse naiskond (Iiris Toomesoo, Anete Kirke Kadarik, Mari Silvia Lauri, Carlyn Pukk). Meeste kiireim teatemeeskond oli Audentese SK, kelle koosseisu kuulusid Ats Kivimets, Oliver Kruuspan, Kristjan Markus Eelmaa ja Ken-Mark Minkovski. Naiste 4×100 m teatejooksu võitsid TÜASK-i sprinterid Grette-Ly Mäesalu, Diana Suumann, Karoli Käärt ja Marit Kutman.