Nädalavahetusel toimus IAAFi starterite koolitus

13. – 14. novembril toimus Lasnamäe kergejõustikuhallis IAAFi rahvusvaheline starterite koolitus, mille lektoriks oli rahvusvaheliste starterite paneeli kuuluv Alan Bell. Osavõtjaid oli 14 riigist – Hispaaniast, Inglismaalt, Israelist, Makedooniast, Norrast, Poolast, Rootsist, Serbiast, Sloveeniast, Soomest, Taanist, Tšehhist, Ungarist ja Eestist.

Kahepäevane koolitus toimus seminari vormis, kus lektor Alan Bell rääkis lahti võistlusmäärustest tulenevad starterite ülesanded ja kohustused, tuues samaaegselt värvikaid näiteid erinevatelt tiitlivõistlustelt. Kuna osavõtjad olid kõik kogemustega starterid, tuli ilmsiks ka kogemusi teistest riikidest. Saame järeldada, et Eestis on starterite tase kõrge ning on toimitud ja toimitakse ka edaspidi valitud suundadel.

Teise koolituspäeva lõpetas pooleteisttunnine praktiliste harjutuste kogum, kus mängiti läbi just suuremate tiitlivõistluste korral rakenduv starterite meeskond ja koostöö selles. Ka praktilise osa lõppedes jätkus Alan Bellil eestlastele kiidusõnu.

Suur tänu kõigile osavõtjatele ja vastavatele alaliitudele ning loomulikult ka Audentese ja Fortise klubide tublidele noortele, kes koolituse praktilise osas võistlejate rolli hästi sulandusid!

Andres Piibeleht

Kohtunikekogu juhatuse esimees


  

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST