Nädalavahetusel toimub Eesti-Soome-Rootsi maavõistlus mitmevõistluses

2.-3. juunil toimub Viljandis Eesti-Soome-Rootsi maavõistlus mitmevõistluses. Võisteldakse nii meeste kui naiste arvestuses – iga riigi nii meeskonda kui ka naiskonda kuulub viis sportlast, võistkonna punktiarvestuses arvestatakse nelja parima mehe ning kolme parima naise tulemusega.

Eesti meeskond võistleb koosseisus: Kaarel Jõeväli, Martin Sisas, Maicel Uibo, Juhan Kilumets ja Hendrik Lepik. Eesti naiskonda kuuluvad Grete Šadeiko, Kristella Jurkatamm, Terje Kaunissaar ja Kairit Olenko.

Võistkonna juht ja mitmevõistlejate alarühma vastutava treeneri Tõnu Kaukise hinnangul läheb koondis starti võidumõtetega: „Võistluse teeb kindlasti põnevaks see, et  nii Eesti kui ka Rootsi väljas noore koondisega, seega kõik on võimalik. Soomlaste koondis on Eesti ja Rootsi omaga võrreldes kogenum.“ 

Võistkonnaliikmete individuaalsetest eesmärkidest rääkides rõhutas Kaukis, et Eesti meeskonna esinumbri Kaarel Jõeväli eesmärk on täita Helsingi EM-i normatiiv (7800 p) ning naiskonna esinumber Grete Šadeiko läheb täitma suvel Barcelonas toimuvate juunioride maailmameistrivõistluste normatiivi (5150 p). Šadeiko on normi täitnud juba 2010. aastal, kuid enne ametliku kvalifikatsiooniperioodi algust ning peab seega võistlustele kvalifitseerumiseks uuesti normi täitma.

Esimene matš toimus juba 1969. aastal Tallinnas Eesti ja Rootsi vahel, kus eestlased saavutasid kolmikvõidu – Rein Aun (7659 p), Jaan Lember (7540 p) ja Toomas Suurväli (7522 p). Soome lisandus maavõistlusele 20 aastat hiljem 1989. aastal.
Eesti-Soome-Rootsi maavõistlust korraldavad riigid kordamööda. Viimati toimus võistlus Eestis 2009. aastal Rakveres.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Elion, Nike, Tallinna Sadam, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

Lisainfo:
Silvi Kask
Eesti Kergejõustikuliit, võistluse korraldaja
tel: 517 83 27
e-post: silvi@ekjl.ee

Tõnu Kaukis
Võistkonna juht
tel: 528 61 04

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST