Nädalavahetusel selguvad Kadrioru staadionil Eesti meistrid

Sellel nädalavahetusel, 29.-30. juunil selguvad Kadrioru staadionil kergejõustiku Eesti meistrid. Kahe päeva jooksul asuvad võistlustulle nii meie tipptegijad kui noored tulevikutegijad. Starti asuvad teiste seas Rasmus Mägi, Johannes Erm, Elisabeth Pihela, Marleen Mülla, Karl Erik Nazarov, Risto Lillemets, Gedly Tugi ja Pippi Lotta Enok.

Euroopa meistrivõistlusel 400 m tõkkejooksus neljanda koha saavutanud Rasmus Mägi (TÜASK) tuleb starti ilma tõketeta 400 m distantsil, kuid võimalik on, et näeme teda pühapäeval stardis ka oma põhialal 400 m tõkkejooksus.

Kümnevõistluses Euroopa meistriks kroonitud Johannes Erm (SK Leksi 44) tuleb vormi testima kettaheites.

Naiste kõrgushüppes tuleb tiitlit kaitsma Elisabeth Pihela (TÜASK), kes on oma hooaja tippmargi viinud 1.89-ni.

Naiste teivashüppes läheb uusi kõrgusi ründama Eesti rekordiomanik Marleen Mülla (Rakvere KJK ViKe). Meeste teivashüppes on peamine kullafavoriit Eerik Haamer (TÜASK).

Naiste odaviskes soovib hooaja tippmarki parandada Gedly Tugi (Audentese SK).

Kümnevõistluses hakkavad medalite eest heitlema Risto Lillemets (KJK Saare), Kristjan Rosenberg (Tallinna SS Kalev) ja Rasmus Roosleht (Tallinna SS Kalev). Seitsmevõistluses jahivad kõrget punktisummat Pippi Lotta Enok (KJK Visa) ja Katre Sofia Palm (TSA).

Meeste 100 m sprindis tuleb starti Karl Erik Nazarov (TSA), kes möödunud nädalal püstitas Soomes uue hooaja tippmargi ajaga 10.32. Talle soovib konkurentsi pakkuda sel hooajal head vormi näidanud Henri Sai (Pärnu SK Altius). Naiste 100 m jooksus asuvad kiireid aegu jahtima Ann Marii Kivikas (Pärnu SK Altius), Õilme Võro (Võru KJK Lõunalõvi) ja Miia Ott (Rae Kergejõustik). Kivikas on peamine kullafavoriit ka 200 m jooksus.

Naiste tõkkesprindis võib oodata põnevat ja tasavägist heitlust Diana Suumanni (TÜASK), Kreete Verlini (SK Fortis), Johanna Ilvese (Rakvere KJK Vike) ja Anna Maria Millendi (TSA) vahel. Meeste tõkkesprindis on favoriidina stardis Keiso Pedriks (Tallinna SS Kalev).

Naiste kaugushüppes on peamised favoriidid meistritiitlile Liisa-Maria Lusti (TÜASK) ja Lishanna Ilves (Rakvere KJK ViKe). Meeste kaugushüppes on parima isikliku rekordiga stardis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Mullu kolmikhüppes U20 vanuseklassi Euroopa meistriks kroonitud Viktor Morozov (KJK Atleetika) teeb kaasa nii kaugus- kui kolmikhüppes.

Meeste vasaraheites läheb tiitlit kaitsma Adam Kelly (TSA). Naiste vasaraheites hakkavad meistritiitli nimel võistlema Kati Ojaloo (Viljandi KJS Sakala) ja Anna Maria Orel (Tallinna SS Kalev).

Meeste kuulitõukes soovib head tulemust näidata Jander Heil (Viljandi KJS Sakala).

Naiste 1500 ja 5000 m distantsidel asuvad starti Laura Maasik (Nõmme KJK) ja Helen Bell (Sparta SS). Meeste 5000 m jooksus võtavad mõõtu Tiidrek Nurme (TÜASK) ja Leonid Latsepov (Sparta SS).

Kodused meistrivõistlused on meie sportlaste jaoks viimane võimalus täita Pariisi olümpiamängude normatiive ja koguda olulisi reitingupunkte. U18 ja U20 vanuseklassi kuuluvatel noortel on Kadriorus hea võimalus täita omaealiste tiitlivõistluste normatiive.

Võistluste algus Kadrioru staadionil laupäeval, 29. juunil kell 15:00 ja pühapäeval, 30. juunil kell 14:15.
AJAKAVA – muudetud 27.06!
OSALEJATE NIMEKIRI

Piletid on müügil Piletitaskus ja võistlustel kohapeal.

Võistluste otseülekanne on nähtav Delfi TV vahendusel.

NB! Oluline info pealtvaatajatele, treeneritele ja sportlastele:

  • Autoga tulijatel soovitame auto jätta Roheline aas 24 parklasse. Laupäeval on alates kella 15:00-st parkimine tasuta (enne kella 15:00 on parkimise algusaja fikseerimisel on esimesed 2,5 h tasuta) ning pühapäeval terve päev tasuta.
  • Spordihooldus koostöös Spordiravi füsioterapeutidega tagab sportlastele soojendusstaadionil taastumisala, kust leiab nii külmavanni, kompressioonpüksid, massaažipüstolid kui ka muud erinevad taastumisvahendid.

Võistluste tulemusi saab jälgida EKJL kodulehel ja Sportity äpis (parool: emv24).

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Värska Originaal, Audi, Cramo, Tradehouse, Favorte, Kultuuriministeerium ja Team Estonia. Eesti kümnevõistluse suurtoetaja Coop Pank. Meediapartner DELFI.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST