Nädalavahetusel selgusid U14, U16, U18 ja U20 vanuse mitmevõistluse Eesti meistrid

Lasnamäe kergejõustikuhallis võistles nädalavahetusel ligi 140 noort kergejõustiklast, et selgitada Eesti parimad mitmevõistlejad U14, U16, U18 ja U20 vanuseklassides.

U14 tüdrukute viievõistluse Eesti meistriks krooniti Alina Ionova (KJK Kalev Sillamäe). Jevgeni Terentjevi õpilane kogus lõppsummaks 3929 punkti. Hõbemedal riputati kaela Lisandra Hälingule (Saue KJK) 3866 punktiga ning pronksmedali võitis Mirtel Kase (VAK Staier) 3832 punktiga.

1. Alina Ionova – 3929 punkti
  2. Lisandra Häling – 3866 punkti
  3. Mirtel Kase – 3832 punkti

Poiste U14 vanuseklassi seitsmevõistluses triumfeeris ligi 800 punktise eduga teiste ees Hank-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev). Karin Hausenbergi hoolealune kogus võidusummaks 5188 punkti. Hõbemedali võitis Aleksander Metsmaaker (KJK Vike) 4418 punktiga ja pronksise autasu teenis Kaur-Mattias Kuuskme (6562 punkti, Audentese SK).

1. Hank-Christian Hausenberg – 5188 punkti
  2. Aleksander Metsmaaker – 4418 punkti
  3. Kaur-Mattias Kuuskme – 4277 punkti

Tüdrukute U16 vanuseklassi Eesti meistritiitli võitis Marta Ründva (Audentese SK). Sven Andressoo hoolealune kogus viievõistluses 3246 punkti. Hõbemedali teenis SK Maret Sport mitmevõistleja Kristella Tiri 3239 punktiga ning pronksmedal riputati kaela Pia Lauren Matsalule (Audentese SK) 3180 punktiga.

1. Marta Ründva – 3246 punkti
  2. Kristella Tiri – 3239 punkti
  3. Pia Lauren Matsaku – 3180 punkti

U16 poiste seitsmevõistluses triumfeeris KJK Saare esindaja Ron Sebastian Puiestee. Andres Laide õpilane kogus seitsme alaga 4457 punkti. Hõbemedali läks KJK Vike spordiklubisse, kui Tristan Konso teenis 4151 punktiga teise koha. Pronksise autasu pälvis Kaspar Isand (SK Elite Sport) 3863 punktiga.

1. Ron Sebastian Puiestee – 4457 punkti
  2. Tristan Konso – 4151 punkti
  3. Kaspar Isand – 3863 punkti

Neidude U18 viievõistluse Eesti meistriks krooniti Karmen Bruus (Tartu SS Kalev), kes võttis juhtohjad enda kätte kohe avaalaga. Kersti Viru hoolealune kogus viie alaga 3719 punkti. Mirtel Klaar (Audentese SK) oli 3635 punktiga teine ja võimsa viimase ala 800m jooksuga kuuendalt kohalt medalile jooksnud Viola Hambidge 3624 punktiga teenis pronksi.

1. Karmen Bruus – 3719
  2. Mirtel Klaar – 3635
  3. Viola Hambidge – 3624

Noormeeste U18 vanuseklassis astus poodiumi kõrgeimale astmele Harry Richard Jääger (SK Elite Sport). Mairo Tänav(Tänaku) hoolealusele tõi esikoha 5513 punkti. Noormees täitis lisaks kõrgus- ja teivashüppes 4.-7. juulil Jeruusalemmas toimuva U18 Europa meistrivõistluste normatiivid (2.05, 4.62). Hõbemedali võitis KJK Vike klubi värve esindav Aivar Ellam, kes seitsme alaga kogus 5216 punkti. Eesti meistrivõistluste pronksmedali teenis 4973 punktiga Timo Kaarus (Saue KJK). Mitmevõistluses neljanda koha teeninud Robert Kompus ületas teivashüppes treeningkaaslasele Jäägerile sarnaselt 4.62, millega täitis U18 EMi normatiivi.

1. Harry Richard Jääger – 5513 punkti
  2. Aivar Ellam – 5216 punkti
  3. Timo Kaarus – 4973 punkti

Neidude U20 vanuseklassi viievõistluse võitis Laura Lokotar (KJK Kose 2000). Sander Pritsi õpilane võidutses 3515 punktiga. Lokotarile järgnesid 3308 punktiga Edlin Lisbeth Laur (Audentese SK) ning 3184 punktiga Anna Lensment (Tartu SS Kalev).

1. Laura Lokotar – 3515 punkti
  2. Edlin Lisbeth Laur – 3184 punkti
  3. Anna Lensment – 3184 punkti

Noormeeste U20 vanuseklassis tõusis poodiumi kõrgeimale astmele Andreas Hantson (VAK Staier), kellele tõi esikoha võimas mitmevõistluse viimane ala – 1000m jooks. Tõnu Kaukise hoolealune teenis seitsme alaga 5182 punkti. Hõbemedali teenis 5164 punktiga Marten Roasto (KJS Sakala) ning pronksmedal riputati kaela Valter Eric Viiselile (Tallinna SS Kalev) 5091 punktiga.