Nädalavahetusel selgusid U14 ja U16 vanuseklasside Eesti meistrid

12. ja 13. veebruaril toimusid Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti talvised sisemeistrivõistlused U14 ja U16 vanuseklassis. Medalite ja meistritiitlite eest asus võistlustulle koguni 450 noort sportlast ja esindatud oli 34 liikmesklubi.

Eesti noorte sisemeistrivõistluste kahte päeva ilmestas enim Eesti noorterekord 800m jooksus. SK Elite Sport esindaja Hedi Andre püstitas Eesti alla 16-aastaste vanuseklassi siserekordi 800 m jooksus – 2:17.85.  Mairo Tänav (Tänak) hoolealune alistas 2005. aastast Polina Seledtsovale kuulunud rekordi pea pooleteist sekundiga (2:19.08). Alles paar nädalat tagasi võttis välejalg Seledtsova käest U16 vanuseklassi 600m Eesti noorterekordi.

Hedi Andre nädalavehtuse saagiks kogunes suisa 5 medalit. Eesti meistritiitli võitis neiu 800m ja 400m jooksudes, hõbemedali 4x200m teatejooksus ning kaks pronksmedalit riputati kaela 60 m ja 200 m distantsidel.

Kolmekordseteks Eesti meistriteks nädalavahetusel krooniti kolm noorsportlast: Kergejõustikuklubi Kalev-Sillamäe esindaja Alina Ionova ning SK Elite Sport klubi sportlased Loore-Liis Viidik ja Tristjan Jaanson

Värske U14 mitmevõistluse Eesti meister Ionova võidutses 60m jooksus ajaga 8.28. Kolmikhüppes tõi võidu 10.78 meetrine sooritus ning Jevgeni Terentjevi hoolealusele ei leidnud vastast ka kaugushüppes, mille võitis 4.84-ga.

SK Elite Sport klubi U14 vanuseklassi sportlane Loore-Liis Viidik võitis esimesel võistluspäeval Eesti meistritiitli 400 m jooksus (1:05.13). Pühapäeval lisas neiu teise individuaalse kuldmedali 600 m distantsil (1.49.18) ning kolmanda Eesti meistritiitli võitis Viidik 4×200 m teatejooksus. SK Elite Sport klubi kvartetti kuulusid Frida Gabral, Loore-Liis Viidik, Arabella Võsu, ja Karolin Kiis, kelle lõpuajaks märgiti 1:55.82.

Teine Kady Tänav(Tänak) õpilane Tristjan Jaanson võidutses samuti sprindialadel. Avapäeval võitis noormees U16 vanuseklassis 60 m ja 400 m jooksud, teisel päeval lisas 200 m hõbemedali ning nädalavahetusele pani punkti võites teatekvartetiga kuldmedali 4x200m jooksus.

Kaks individuaalset meistrikulda võitsid Miia Ott, Marta Ründva, Hank-Gerhard Huasenberg ja Ron Sebastian Puiestee

UP Sport klubi sportlane näitas kõigile kandu lühikestel sprindidistantsidel. Avapäeval võidutses Urmas Põldre hoolealune tüdrukute U16 vanuseklassi 60m jooksus ajaga 7.67 ning teisel võistluspäeval näitas Ott võimu 200m jooksus, kui läbis halliringi 25.82-ga.

Audentese Spordiklubi piigale Marta Ründvale ei leidunud U16 vanuseklassis vastast hüppealadel. Ründvale riputati kuldmedalid kaela kaugus- ja kolmikhüppes. Kaugushüppes mõõdeti parimal katsel 5.28 ning kolmikhüppes 11.54. Lisaks võitis neiu kõrgushüppes Eesti meistrivõistluste hõbemedali 1.62 ületamisega.

Hank-Gerhard Hausenberg (Tartu SS Kalev) võidutses poiste U14 vanuseklassi 200 m jookus ajaga 27.15 ning näitas ka kõige nobedamat minekut 60 m tõkkejooksus (8.96). Lisaks võitis noormees hõbemedali teivashüppes tulemusega 3.10.

Andres Laide hoolealune Ron Sebastian Puiestee viis nädalalõpult koju terve medalikomplekti. Avapäeval võitis noormees kauguhüppe 6 meetri ja 9 sentimeetrise õhulennuga ning 60 m spindidistantsil näitas kolmandat aega. Teise päeva juhatas saarlane sisse 60 m tõkkejooksu võiduga (8.38) ning kõrgushüppesektoris saavutas 1.73 ületamisega teise koha.