Nädalavahetusel selgitati Poolamaal parimad teatejooksude koondised

Foto: Getty Images

Poolas Chorzowis peeti nädalavahetusel ajaloos viiendat korda rahvusvaheline teatejooksude võistlus World Athletics Relays, kus sel korral saatis suurim edu võõrustajaid.

Kui neljal varasemal toimumiskorral on kõige edukamaks osutunud oodatult Ameerika Ühendriikide koondis, siis tänavu jäid mitmed tippkoondised, sealjuures USA, Jamaika, Kanada, Nigeeria, Trinidad ja Tobago ning Hiina, võistlustelt eemale.

Nende puudumisel teenis Poola koondis kaks esikohta ja sai kolmel alal teise koha. Koduvõistkond võitis naiste 4×200 meetri jooksus ja 2x2x400 meetri segateatejooksus.

Kahe kullaga lahkusid võistlustelt ka Itaalia (naiste 4×100 meetri jooks ja 4×400 meetri segateatejooks) ja Saksamaa (meeste 4×200 meetri jooks ja tõkkesprindi teatejooks).

Meeste 4×100 meetri jooksu võitis Lõuna-Aafrika Vabariik, meeste 4×400 meetri jooksu Holland ja naiste 4×400 meetri jooksu Kuuba.

Võistluste traditsioon sai alguse 2014. aastal ja esimesed kolm korda koguneti Bahama pealinnas Nassaus, eelmine üritus leidis aset 2019. aastal Jaapanis Yokohamas.

Esimene päev:

Teine päev:

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST