Nädalavahetusel jagatakse A- ja B-klassi EMV medalid

14.-15. jaanuaril toimuvad Eesti kergejõustiku meistrivõistlused A- (U18) ja B- (U16) vanuseklassile.

Nädalavahetusel tuleb Lasnamäe kergejõustikuhallis meistrivõistluste medalitele konkureerima ligi 600 kergejõustikunoort 46-st klubist.
Meistritiitleid tulevad püüdma teiste hulgas ka meie 2016. aasta Tbilisi U18 Euroopa meistrivõistluste koondislased – noormeestest Ruslan Sergatšjov (JK Tempo) 2000 m jooksus ning 5000 m käimisdistantsil; neidudest Eliise-Triin Raun (SK Lindon) 300 m distantsil ning 60 m tõkkejooksus, Laura Trašanov (SK Maret Sport) kõrgus- ja kaugushüppes ning kuulitõukes, Lisa Lannusalu (KJK Vike) kuulitõukes, Leanne Siimumäe (KJK Kose 2000) 60 m tõkkejooksus, kõrgushüppes ja kuulitõukes, Lishanna Ilves (KJK Vike) 60 m sprindis, 60 m tõkkejooksus ja kaugushüppes ning värskelt kõrgushüppes käesoleva aasta U18MMi normatiivi 1.77 alistanud Katre Sofia Palm (Saue KJK), kel meistrivõistlustel kavas 60 m tõkkejooks ja kõrgushüpe.
Kolm viimatinimetatut valmistuvad ka Eesti esindamiseks 20.-21. jaanuaril toimuvatel Balti noorte mitmevõistluse meistrivõistlustel.

Noorte Eesti meistrivõistlustel saab näha ka meie U18 noormeeste mitmevõistluse koondislaste vormiteravust nädal enne Balti mitmevõistluse meistrivõistlusi. Reimo Sepp  teeb kaasa 60 m jooksus, kõrgus- ja kaugushüppes, Egert Sekk  300 m distantsil ja 60 m tõkkejooksus, Igor Andrejev 300 m jooksus, kaugus- ja kolmikhüppes ning Deniel Kedrov 60 m tõkkejooksus, teivas- ja kaugushüppes. Kõik U18 koondisesse kuuluvad noormehed harjutavad Audentese Spordiklubis.

Lisaks nimetatutele soovivad nädalavahetusel Eesti A- ja B-klassi meistrivõistlustel oma tõusvat meisterlikkust näidata pea kõik mulluse võiduka Balti B-klassi maavõistluse koondise liikmed.

Esmakordselt kajastavad tänavu kõikide Eesti meistrivõistluste numbrimärgid Eesti Antidopingu tunnuslauset “Spordin puhtalt”, mis töötati välja 2015. aastal.
“Eesti Kergejõustikuliidu initsiatiiv on suurepärane,” kiidab Eesti Antidopingu juhatuse liige Elina Kivinukk. “Idee on uuenduslik ning aitab puhta spordi sõnumit laiemalt levitada. Loodan, et iga võistleja, kes numbrimärki kannab, võtab endale hetke mõtlemisaega, et ta võistleks ausalt ning hindaks spordi tõelist väärtust.”

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi lisas omalt poolt: “Võtsime puhta spordi üleskutse võistlusnumbritel kasutusele eeldusel, et kõik meie võistlustel starti asuvad sportlased peavad lugu ausa mängu põhimõtetest spordis, austavad konkurente ja võistlusreegleid”

Võistlused algavad Lasnamäe kergejõustikuhallis nii laupäeval kui pühapäeval kell 12.00.

Võistluste ajakava on leiab siit

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Audi, Tradehouse, Kalev, Utilitas, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU

 

 

 

 

 

 

 

 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST