Muza Lepik, Silvi Kask, Anu Säärits, Tõnu Kaukis ja Kaiu Kustasson pälvisid Eesti Kultuurkapitali aastaauhinna

Eesti Kultuurkapitali peapreemia kehakultuuri ja spordi valdkonnas pälvis sadade tipptegijate, noorsportlaste ja harrastajate tervist parandanud ning hoidnud spordiarst ning liikumise propageerija Muza Lepik, kes ütles et tunneb iga päev oma tööst rõõmu. Kunagine Eesti kõrgushüppe rekordiomanik (1.68) ning neljakordne Eesti meister (isiklik rekord 1.71) ütles, et tippsport on küpse ea, mõtleva inimese sport ning pani inimestele südamele olla sallivam ja toetada sportlasi ka ebaõnnestumise päevil – sportlased püüavad ju kõik.

Elutööpreemia pälvis male rahvusvaheline meister, maletreener ning õpikute autor Iivo Nei, kelle „Malekooli“ mäletavad mitme põlvkonna spordisõbrad.

Kehakultuuri ja spordi sihtkapitali aastaauhinnaga pärjati maailmas ainulaadse noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti traditsioonide hoidmise eest Eesti Kergejõustikuliidu võistluste korraldaja Silvi Kask ja võistlussarja kauaaegne saatejuht Anu Säärits.  2005. aastast võistlussarja korraldamisega tegelev Silvi saavutas 1973. aastal nooremate tüdrukute mitmevõistluses teise koha.
TV 10 Olümpiastarti on Eesti Kergejõustikuliidu ja ERR koostöös korraldatav 10-14aastaste kergejõustikusari, millel käimas juba 46. hooaeg. Võistlussarjal on oma telesaade, punktitabel, sümboolika, sõbrad ja koduleht.

Olümpialaste kasvatajana sai auhinna Tõnu Kaukis, kes on juhendanud sellel aastal Rio Olümpiamängudele jõudnud mitmevõistlejaid Maicel Uibot ja Karl Robert Salurit. 

Pärnumaa Spordiliidu kauaaegne spordijuht Kaiu Kustasson, keda tunnustati aktiivse ja mitmekülgse tegevuse eest 2016. aastal ja pikaajalise tulemusliku töö eest spordielu arendamisel, rõõmustab, et Pärnumaal on väga head spordibaasid ning leiab, et nüüd tuleks panustada tublidesse laste juhendajatesse.
Kaiu Kustassoni intervjuu leiate siit.

Väärika auhinna saajate hulka kuulusid veel veteranide orienteerumise MMi korraldaja Timmo Tammemäe; kulturist, treener, koolitaja ja spordijuht Ott Kiivikas ning spordiajakirjanike kasvataja ja spordiraamatute autor Gunnar Press.

ETV uudist aastapreemiate üleandmisest näete ERR kodulehel.

Kultuurkapitali aastapreemiate erisaadet on järelvaadatav ERR portaalis. 

 

2005. aastast võistlussarja korraldamisega tegelev Silvi saavutas 1973. aastal nooremate tüdrukute mitmevõistluses teise koha.
nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST