Muudatustest Gerd Kanteri tiimis

Team75Plus teatas muudatustest olümpiavõitja Gerd Kanteri tiimis eelseisvateks hooaegadeks. Asjaosaliste seisukohad:

Gerd Kanter
Olen kindlalt otsustanud jätkata oma sportlasteed vähemat aastani 2016  ja olen ka selleks perioodiks püstitanud endale maksimaalsed eesmärgid. Arvan, et algavaks olümpiatsükliks on vaja teha muudatusi ja praegu, pärast edukat hooaega,  on hea aeg neid teha.  Alates novembrist ei jätka enam minuga koostööd treener Vesteinn Hafsteinsson ja tiimi juht Raul Rebane. Me lahkume sõpradena.
Tänan Rauli minu talendi märkamisel ja arendamisel. Raul on tiimi juhina aastate jooksul toonud appi  õigeid inimesi, kes oma kompetentsiga on loonud palju  uut väärtust, tulemuseks palju medaleid. Tema leidis ja kutsus siia ka Vesteinni. Vesteinn viis mind kettaheite absoluutsesse tippu nii tehniliselt kui füüsiliselt. Tema hästi planeeritud hooajad on mind alati tiitlivõistlusteks tippvormi viinud. Mõlema mehe pühendumus on imetlusväärne ja ma tänan neid südamest, et nad on mulle niivõrd professionaalseteks meeskonnaks olnud.
Kuidas ja missuguses koosseisus jätkan oma ettevalmistust, ei ole praegu selge, veel on aega pidada plaani ja läbirääkimisi. Selguse tulles informeerin meediat kohe.

Vesteinn Hafsteinsson
Aeg koos Eesti sportlastega, eelkõige loomulikult Gerdiga, on olnud fantastiline. Mu õpilaste edusammud on iga treeneri unistus ja minu unistus täitus, Gerd sai olümpiavõitjaks. Praegu toimuvad muudatused on  tavalised ja loogilised, aja jooksul tekivad erinevad arvamused tulevikuteede suhtes ja siis on mõistlik õpilase edu nimel kutsuda esile muudatusi. Gerd Kanter on füüsiliselt ja vaimselt sellises vormis, et võib veel aastaid olla maailma tipus ja võita medali Rio de Janeiros.
Praegu on selge, et ma kindlasti jätkan koostööd Märt Israeliga, kellel kindlasti on janu pärast kehva hooaega taastada oma kunagine vorm. Side Eestiga on mulle väga oluline, olen siit tänu Raulile saanud elupõliseid sõpru, õppinud hindama teie maad ja rahvast. Siin olen arendanud ennast kui treener ja ma loodan Gerdi arengutee kunagi ka treeneritele mõeldud raamatuks vormida. Uut treeneritele mõeldud e-treeningsüsteemi arendame praegu koos Hans Üürikesega. Oma igapäevast treenerielu jätkan Rootsis Växjös, Tippspordikekuse (High Performance Center) peatreenerina.

Raul Rebane
Oli ebatavaline aeg, Gerd on sportlasena ebatavaline, oma järjekindluses ja visaduses ma ei tea kedagi sarnast. Ülesanne, võita kolmas medal on üliraske, vaid 1,3% olümpiavõitjatest on seda suutnud. Minu otsus, lahkuda koos Vesteinniga on puhtalt strateegiline, see annab Gerdile võimaluse alustada puhtalt lehelt, teha ise kõik otsused, võtta kogu vastutus. Meie  meeskonna tugevus ongi olnud võime muutuda, kohaneda olude ja asjaoludega. Seda teeme ka nüüd, kuigi praegune samm, lahkumine suure edu ajal, võib tunduda ebaloogilisena. Ilma muutmata ei muutu. Loodan, et Gerdi tulevased edusammud tõestavad praeguste sammude õigsust, samuti loodan, et Gerd jätkab võitlust puhta dopinguvaba spordi eest ja on endiselt noortele suur saavutusinnustaja.
Olen tänulik paljudele inimestele, kes Gerdi senistele saavutustele on innu ja energiaga kaasa aidanud. Suurim tänu kuulub loomulikult Vesteinnile, kes on nende aastatega muutunud mitte ainult treener-guruks, vaid ka Eesti suures sõbraks. Uno Ojand, Indrek Tustit, Mihkel Zilmer, Aadu Krevald, Hans Üürike, Priit Tänava, Ants Kass ja paljud teised on andnud oma suure panuse, kümned toetajad ja sponsorid tegid kogu tegevuse üldse võimalikuks. Eesti Kergejõustikuliidu rahvas on meid alati abistanud.
Tänan enda ja Vesteinni  nimel  Eesti ajakirjandust, kellel on tiimile alati jätkunud heatahtlikku tähelepanu. Eriline tänu kuulub neile, kellel jätkus  ka rasketel ebaõnnestumiste aastatel kannatust uskuda, et kunagi tulevad ka võidud.

Taustaks
Senises koosseisus töötav meeskond on aidanud Gerd Kanteril võita 8 tiitlivõistluste medalit (Kuld Pekingist ja pronks Londonist, 4 medalit  maailmameistrivõitlustelt ja 2 Euroopa meistrivõistlustelt). Gerd on tulemusega 73.38 maailma kõigi aegade edetabeli kolmas ja unikaalse saavutusena juhtis 2006-2010 maailma edetabelit viis aastat järjest, mida pole suutnud üksi meesheitja kogu spordiajaloos.
Vesteinn Hafsteinssoni õpilased Gerd Kanter ja kuulitõukaja Joachim Olsen Taanist  on kokku võitnud 13 medalit tiitlivõistlustelt, finaalidesse on veel pääsenud kolm tema õpilast. (Märt Israel, Omar el Ghazaly ja Christina Schwervin) Hetkel on tema grupis heitjaid erinevatest riikidest, teiste hulgas ka maailma 2012. aasta kuni 20-aastaste kettaheitjate liider Daniel Stahl Rootsist.
Raul Rebane võitis 2010 aastal Euroopa Kergejõustikuliidu Innovatsioonikonkursil esikoha teadustööga „Sportlase sotsiaalne roll“

Praktilist
Vesteinn Hafsteinsson ja Gerd Kanter on 24-25. oktoobril Orissaares, kus aitavad läbi viia noorte heitjate ja treenerite seminari. Vesteinn Hafsteinssoni on kõige parem kätte saada Hans Üürikese kaudu (tel 58454456) email hans@team75plus.com, sest ta teab, millal on Vesteinni ja Gerdi esinemised. Raul Rebane on kättesaadav oma mobiilil 5135025 ja emailiga Raul@stratkom.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST