Murdmaajooksu karikavõitjateks tulid Kivistik ja Maasik

Laupäeval, 8. oktoobril toimunud Eesti murdmaajooksu karikavõistlustel selgusid parimad krossijooksjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Meestest krooniti võitjaks Kaur Kivistik ning naistest Laura Maasik. Parima klubi karika võitis Treeningpartner.

Jõulumäe Tervisespordikeskuses toimunud võistlustel oli stardis ligi 250 sportlast 27 klubist. Klubide arvestuses teenis võidukarika endale Treeningpartner 329 punktiga. Teisele kohale tuli Sparta SS 321 punktiga ning kolmas oli SK Lindon 318 punktiga.

Meeste 10 km distantsi asusid algusest peale juhtima kaks eeldatavat favoriiti – Kaur Kivistik (Tartu SS Kalev) ja Leonid Latsepov (Sparta SS). Kui esimesed kolm ringi joosti koos, siis lõpuks pani Kivistik enda paremuse maksma ning finišeeris esimesena ajaga 33:18. Teisena lõpetanud Latsepovi aeg oli 33:39 ning kolmandaks tuli Taavi Kilki (Rakvere KJK ViKe) ajaga 34:26.

Naiste 6 km distantsil tuli võitjaks Laura Maasik (Nõmme KJK) ajaga 22:07. Talle järgnesid Helen Bell (Sparta SS) ajaga 22:32 ning Helin Meier (Nõmme KJK) ajaga 22:59.

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Noormeeste U20 vanuseklassis läbis 6 km kõige kiiremini Jürgen Joonas (Võru KJK Lõunalõvi), kelle lõppajaks märgiti 20:15. Teiseks tuli Morten Siht (Viljandi VAK Staier) tulemusega 20:38 ning kolmas oli Oliver Annus (Sparta SS) tulemusega 20:49.

U20 vanuseklassi neidudel tuli läbida 4 km rada ning kõige kiiremini sai sellega hakkama Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev), kelle aeg oli 16:24. Teise koha sai Emma Roberta Rajando (SK Lindon) ajaga 16:57 ning kolmanda koha sai Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) ajaga 17:09.

U18 vanuseklassi noormeestest tuli 4 km distantsil võitjaks Alex Ojava (Treeningpartner) tulemusega 13:31. Talle järgnesid Sten Sihver (Hiiumaa KJK Hiiker) ajaga 13:49 ning Risto Kalju (Nõmme KJK) ajaga 14:06.

Neidude U18 vanuseklassis näitas 3 km rajal kõige kiiremat aega Triatloniklubi 21CC esindaja Liis Kapten, kelle võidutulemus oli 11:13. Teiseks tuli Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) tulemusega 11:17 ning kolmas oli Viola Hambidge (Pärnu SK Altius) ajaga 11:28.

Poiste U16 vanuseklassi 2 km distantsil tuli tasavägises jooksus võitjaks Rapla Jooksuklubi esindaja Hugo Särev, kes sai kirja aja 6:32. Sama ajaga sai teise koha Adam Ojava (Treeningpartner) ning kolmas oli Uku Trolla (Kuusalu SK) ajaga 6:41.

Sama vanade tüdrukute seas krooniti võitjaks Naomi Toomenurm (individuaalvõistleja), kellel kulus 2 km läbimiseks aega 7:10. Teise koha sai Karmel Jano (Rapla JK) ajaga 7:17 ning kolmanda koha sai Berit Kant (Sparta SS) tulemusega 7:33.

Kõige nooremas ehk U14 vanuseklassis tuli jooksjatel läbida 1 km. Poistest oli kõige väledam Jonas Meriloo (Audentese SK) tulemusega 3:09. Talle järgnesid Sten Aljas (Nõmme KJK) ajaga 3:10 ning Henri Näppi (SK Lindon) ajaga 3:11.

Tüdrukutest tuli võitjaks Arabella Võsu (SK Elite Sport) ajaga 3:22. Teise koha sai Kärt Hanni (Tartu SS Kalev) tulemusega 3:23 ja kolmas oli Loore-Liis Viidik (SK Elite Sport) ajaga 3:29.

KÕIK TULEMUSED

Klubide punktiarvestus

Võistluste fotod

ERRi spordiuudiste lõik võistlustest:

Võistluste käigus selgus ka Eesti koondis, kes sõidab 22. oktoobril Lätis toimuvatele Balti murdmaajooksu võistkondlikele meistrivõistlustele.

Tegemist oli ühtlasi Eesti murdmaajooksusarja viimase etapiga. Vaata kõikide etappide tulemusi ning üldkokkuvõtet SIIT.
Üldarvestuse auhinnasaajatega võetakse ühendust.