Murdmaajooksu karikavõitjateks krooniti Tomingas ja Latsepov, parim klubi Rapla JK

Laupäeval, 9. oktoobril toimusid Jõulumäe Tervisespordikeskuses Eesti murdmajooksu karikavõistlused, kus selgusid Maarjamaa parimad krossijooksjad alates U14 vanuseklassist kuni täiskasvanuteni. Klubide arvestuses läks esikoht Rapla Jooksuklubile 382 punktiga Sparta Spordiseltsi (345 punkti) ja SK Lindoni ees (320 punkti).

Naistest krooniti Eesti karikavõitjaks 6 km pikkusel distantsil Tuuli Tomingas (Viljandi VAK Staier). Indrek Tobrelutsu hoolealune võttis juhtohjad kohe jooksu algusest enda peale ning ületas finišihoone ajaga 22:23. Teisena lõpetas koduradadel võistelnud Rapla jooksuklubi sportlane Birgit Pihelgas, kes läbis trassi ajaga 23.25. Kolmanda koha teenis Täppsportlaste klubi värve esindanud Liliana Torn (23:33). Esimesed kaks naist, Tomingas ja Pihelgas, teenisid kutse 30. oktoobril Palangal toimuvale Balti murdmaajooksu võistkondlikele meistrivõistlustele.

Meeste 10 km distantsil näitas kõigile kandu Sparta SS staier Leonid Latepov. Saksamaal treeniv ja tudeeriv sportlane dikteeris enamuse jooksu trassist, võidutsedes ajaga 32.34. Esimese ringi vedanud Juri Kovaljov (Audentese SK) ületas finišijoone teisena, noormehe ajaks märgiti 33.10. Jooksus kolmanda koha teenis pärnakas Karl Mäe (SK Altius), kes läbis 10 kilomeetrise distantsi 34:39-ga. Koondise kutse Balti murdmaajooksu meistrivõistlustele teenisid Latsepov ja Kovaljov.

Noormeeste U20 klassis ei jätnud teistele sõnaõigust Võru KJK Lõunalõvi sportlane Jürgen Joonas, kes võidutses 6 km distantsil ajaga 21:18. Talle järgnesid Sparta sportlased 21:30-ga Oliver Annus (Sparta SS) ning Kert Kask (21:54).

Neidude U20 vanuseklassis pani jala joonele neli sportlast. 4 km trassi Jõulumäel läbis kõige kiiremini ja tõstis poodiumil võidukarika enda pea kohale Spordiklubi Fortis esindaja Anete Randma (16:41). Teise koha saavutas Rapla Jooksklubi neiu Birgit Veldi (17.24) ning kolmandana ületas finišijoone SK Altius sportlane Merily-Anett Hallik (19.44).

Eesti Karikavõistluste põnevaima lõpplahenduse pakkusid meile neiud U18 vanuseklassi jooksjad. Parimat lõpukiirust näitas Valga SK Maret Sport jooksja Carmen Rääk, kes lõpetas 3 km distantsi 11.32-ga. Sama ajaga lõpetanud Rapla Jooksuklubi staier Triin Erala teenis teise koha. Kolmandana ületas finišijoone Anne-Riin Peep 11.47-ga (Rapla JK).

Noormeeste U18 vanuseklassis dikteeris jooksu Ille Kuke õpilane Uku Renel Kronbergs. Tartu SS Kalev sportlane võitis 4 km murdmaajooksus esikoha ajaga 14:06. Kronbergsile järgnesid 14.17-ga Kevin Jõesoo (Rapla JK) ning kahe sekundiga omakorda Jõesoole kaotanud Markko Gearassimov (Valga SK Maret Sport).

Poiste U16 meistriks krooniti Nõmme KJK klubi sportlane Risto Kalju, kes võidutses 2 km distantsil ajaga 6:37. Kalju järel teisena lõpujoone 6:53-ga ületanud Kristo Ehrenpreis (Rapla JK9) astus poodiumi teisele astmele. Kolmandaks jooksis end Spordiklubi Fortis sportlane Mikk Sameli (6:54).

Tüdrukute U16 vanuseklassi esikolmik mahtus ühe sekundi sisse. Võitjana väljus Romet Mihkelsi hoolealune Viola Hambidge (Pärnu SK Altius), kes läbis 2 km pikkuse distantsi ajaga 7.16. Sekundiga kaotas Hambidgele ja teenis Karikvõistlustlustel teise koha SK Elite Sport välejalg Hedi Andre ja kolmanda koha karika viis koju Karmel Jano (KJK TIPP), kes läbis trassi ajaga 7.17.

Eesti Karikavõistluste U16, U18 ja U20 vanuseklasside kolm parimat said kutse Balti murdmaajooksu meistrivõistlustele, mis leiab aset 30. oktoobril Leedus (Palanga).

Kõige noorema vanuse ehk U14 poiste arvestuses tuli Eesti Karikavõitjaks 3:04-ga Romet Ridalaan (UP Sport). Poodiumi teisele astemele tõusis 3:10-ga Sebastian Nuutmann (SK Elite Sport) ja kolmandaks tuli sekundi Nuutmannile kaotanud Kert Piirak (Viljandi VAK Staier).

Kõige nooremate tüdrukute Eesti Karikavõitjaks krooniti Individuaalvõistleja Naomi Toomenurm, kes läbis 1 kilomeetrise trassi 3.22-ga. Teisena ületas finišijoone Emma-Maria Kaseorg (3:29) ning kolmas oli Carola Rebane (3.30). Mõlemad neiud esindavad Tartu SS Kalev spordklubi.