Murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustele sõidab 7-liikmeline Eesti koondis

Foto: Guntis Bērziņš

Pühapäeval, 11. detsembril toimuvad Itaalias Euroopa meistrivõistlused murdmaajooksus. Eestit esindab Torino lähistel toimuvatel võistlustel 7-liikmeline koondis.

Ainsa Eesti naissportlasena läheb 8 km distantsil starti Laura Maasik, kes on sel aastal krossijooksus kroonitud nii Eesti kui ka Balti meistriks.

Meestest esindavad koondist Leonid Latsepov, Kaur Kivistik ja Karel Hussar, kes tõid oktoobris Eestile kolmikvõidu murdmaajooksu Balti meistrivõistlustelt. Meeste distantsiks on 10 km.

Kui kõik eelpool nimetatud sportlased on varem juba EMil osalenud, siis noormehed teevad Itaalias oma debüüdi. U23 vanuseklassis asub võistlustulle Kalev Hõlpus ning U20 vanuseklassi noormeestest on stardis Oliver Annus ja Morten Siht. Distantsid vastavalt 8 km ja 6 km.

Koondise juht Toomas Tarm jagas oma mõtteid enne võistlusi: “Paaril viimasel aastal on meie jooksjate tulemused jäänud tagasihoidlikumaks, kui oleme lootnud ja eeldanud. Kuigi võistlus toimub meile ebamugaval ajal, siis ootame kõikidelt võistlejatelt ikkagi enda maksimumtulemust. Sel aastal on põhjust olla mõnevõrra optimistlikum – kõik koondislased näitasid head vormi oktoobri lõpus toimunud Balti meistrivõistlustel ja on saanud vahepeal hästi harjutada. Võiksime olla rahul tulemustega vähemalt teise kolmandiku seas, kaotust võitjatele ei tohiks koguneda üle 3 minuti.”

EM-il on starti tulemas kõik eelmise aasta tiitlikaitsjad eesotsas Norra jooksustaari Jakob Ingebrigtseniga, kes läheb jahtima oma kuuendat murdmaajooksu meistritiitlit. Sellel aastal on norralane kroonitud maailmameistriks 5000 m jooksus ning Euroopa meistriks 1500 ja 5000 m jooksus. Lisaks Jakobile on stardis ka tema vanemad vennad Henrik ja Filip. Ingebrigtseni suurimaks konkurendiks võib pidada kodupubliku eest võistlevat Yemaneberhan Crippat, kes tuli sel suvel Euroopa meistriks 10 000 m jooksus.

Naiste tiitlikaitsjana on stardis Norra jooksja Karoline Bjerkeli Grøvdal, kellel on seni ette näidata kaheksa medalit murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustelt. Grøvdali põhikonkurentidena lähevad rajale 5000 m jooksu Euroopa meister Konstanze Klosterhalfen (Saksamaa) ja 10 000 m jooksu Euroopa meister Yasemin Can (Türgi).

OSALEJATE NIMEKIRI

Võistluste ajakava (Eesti aja jaoks arvestada +1h)

Võistluste otseülekannet saab jälgida SIIN.

Rohkem infot võistluste kodulehel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST