Murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel osaleb viis Eesti sportlast

Foto: Chiara Montesano/European Athletics

Sellel pühapäeval, 10. detsembril toimuvad Brüsselis murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlused. Eestit esindab nendel võistlustel viieliikmeline koondis.

Eesti koondist esindavad täiskasvanute arvestuses Kaur Kivistik ja Laura Maasik, U23 vanuseklassis Oliver Annus ning U20 vanuseklassis Morten Siht ja Mari Mari Ruus.

Naiste distantsil on favoriidina stardis Norra jooksja Karoline Bjerkeli Grøvdal, kes läheb jahtima oma kolmandat järjestikust meistritiitlit. Norralanna kõige suurem konkurent on eeldatavalt Itaalia jooksja Nadia Battocletti, kes möödunud aastal tuli U23 vanuseklassi võitjaks.

Meeste distantsil ei tule sel korral starti kahekordne võitja Jakob Ingebrigtsen, kes pidi vigastuse tõttu võistlusest loobuma. Ingebrigtseni puudumisel on peamised favoriidid meistritiitlile kodupubliku ees võistlev Isaac Kimeli ning Itaaliat esindav Yemaneberhan Crippa.

Esmakordselt on nendel võistlustel meestel ja naistel vastavalt vanuseklassidele kavas sama pikad distantsid. Täiskasvanud jooksevad 9 km, U23 vanuseklass 7 km ning U20 vanuseklass 5 km.

OSALEJATE NIMEKIRI

Ajakava ja tulemusi näeb SIIT (NB! Tulemuste nägemiseks on vajalik registreerimine!)

Võistluste otseülekannet saab jälgida SIIN

Rohkem infot võistluste kodulehel