Murdmaajooksu EMil osales viis Eesti sportlast

Portugalis Lissabonis toimunud murdmaajooksu Euroopa meistrivõistlustel sai Eesti koondislastest kõrgeima koha Johanna Ardel, kes oli naiste arvestuses 52. Meestest oli eestlastest kiireim Karel Hussar, kes lõpetas 72. positsioonil. Ilusa jooksu tegi U20 arvestuses võistelnud Robert Telpt, kes sai korraliku lõpuajaga tihedas konkurentsis 67. koha.

Johanna Ardel sai 53 lõpetaja seas 52. koha, ajaks 33.19 (naised jooksid 8225 m pikkusel distantsil). Euroopa meistriks krooniti naistest Türgi jooksja Yasemin Can ajaga 26.52.

Meeste arvestuses sai Eesti koondislastest Karel Hussar parimana 72. koha, Hussar läbis 10225 m pikkuse distantsi ajaga 34.24. Olavi Allase ja Karl Mäe katkestasid. Võitis Rootsit esindav Robel Fsiha 29.59ga.

Meeste U20 arvestuses tegi korraliku tulemuse Robert Telpt, kes lõpetas 6225 m pikkuse distantsi ajaga 20.17 ja oli selle tulemusega 67. Kuldmedal riputati kaela norralasele Jakob Ingebrigtsenile, kelle võiduajaks oli 18.20.