Murdmaajooksu EMil osales viis Eesti sportlast

Iirimaal Dublinis toimunud Euroopa krossijooksu meistrivõistlustel sai eestlastest parima tulemuse meeste põhiklassis startinud Leonid Latsepov. Norra koondisele täiskasvanute klassis kaks kulda.

Eesti koondisel oli meeste absoluutklassis väljas kaks staierit – Leonid Latsepov ja Karel Hussar. Pool distantsi maksapistega võidelnud Hussar lõpetas 10 km trassi 35.14-ga, millega saavutas 77. koha. Saksamaal tudeeriv ja treeniv Latsepov läbis võistlusmaa 33 minuti ja 20 sekundiga, teenides 85 mehe seas 64. koha. Meestest näitas Iiirimaa pealinnas võimu Tokyo 1500m jooksu olümpiavõitja Jakob Ingebrigtsen, kes läheb ajalukku kui noorim absoluutklassi võitja. 21-aastasele norrakale oli see Euroopa krossijooksu meistrivõistlustelt kuues kuldmedal.

Ingebrigtsen avaldas hiljem suurt tänu fännidele, kuna kohale oli tulnud Euroopa krossijooksu meistrivõistluste ajaloo üks suurim pealtvaatajaskond, osales ligikaudu 7000 fänni. “Rahvas oli heasmõttes hull ja nad tõesti aitasid mind ja kõiki teisi jooksjaid, mul on väga hea meel, et pealtvaatajaid oli palju.”

Ainsa Eesti naisjooksjana oli Dublinis võistlusrajal Laura Maasik. Sügisel kõrvapõletikuga kimpus olnud staierile märgiti 8 km lõpuajaks 32.10, millega teenis 72. koha. Naistest võidutses viimasel viiel Euroopa krossijooksu meistrivõistlustel poodiumile tõusnud norralanna Karoline Bjerkeli Grovdal. Pärast nelja pronksmedalit ja ühte hõbedat, võitis norralanna Dublinis lõpuks kuldmedali.

Noormeeste U23 vanuseklassis oli sini-must-valges vormis võistlustules Juri Kovaljov. Euroopa krossijooksu debüüdil saavutas noormees 8 km võisltusmaal 73. koha ajaga 27.29. Jooksu võitis britt Charles Hickes, kelle meistritiitli ajaks fikseeriti 24.29.

Neiude U23 vanuseklassis näitas kõigile kandu itaallanna Nadia Battocletti, kes võitis 2018. kui ka 2019. aastal peetud U20 Euroopa krossijooksu meistrivõistlused. Tänavu suvel lisas neiu oma CV-sse ka Tallinnas peetud U23 EMi 5000 m jooksu kuldmedali.

Euroopa krossijooksu meistrivõistluste kõige nooremas U20 vanuseklassis oli eestlastest stardijoonel Jürgen Joonas. Debütandina liiga tugeva tempoga peale läinud noorsportlane pidi lõpus lõivu maksma, kuid teenis tulemusega 20.44 91. koha. Noormeeste vanuseklassis võidutses kindlalt alles 17-aastane taanlane Axel Vang Christensen, kes läbis pehme rajaprofiiliga 6 kilomeetrise võistlusmaa 17.53-ga.

Neidude U20 Euroopa krossijooksu kuldmedali võitis britt Megan Keith, kes saavutas suvel Tallinnas peetud U20 Euroopa meistrivõistlustel 3000m jooksul 4. koha.

Suurbritannia koondis kaitses Euroopa krossijooksu meistrivõistlustel segateatejooksu tiitlit, kosseisus Hannah Nuttall, Luke Duffy, Alex Bell ja Ben West. Nelik läbis 6 km trassi 18 minuti ja 1 sekundiga, edestades veidi vähem kui nelja sekundiga Prantsusmaa segateatevõistkonda.

“Eesti koondise esinemisele saab täna hindeks rahuldava panna. Viieliikmelisel koondisel kahjuks eneseületust ei olnud, kuid polnud ka suurt põrumist – hetkevõimed on paraku sellised. Euroopa kesktasemele on kõige lähemal Leonid Latsepov, teistel koondislastel olid kaotussekundid esimestele natuke suuremad,” lausus Eesti Kergejõustikuliidu kestvusalade vastutav treener Toomas Tarm. “Peame tõstma krossijooksu mainet ja taset meie jooksjate hulgas, eks detsember on ka raske aeg tippvormis olemiseks.” lisas Tarm.