Murdmaajooksu Eesti meistriteks krooniti Arro ja Allase

Laupäeval, 4. mail peetud murdmaajooksu Eesti meistrivõistlused võitis naiste arvestuses Liis-Grete Arro ja meeste arvestuses Olavi Allase.

Naiste 4 km distantsil tuli võitjaks Liis-Grete Arro (SK WellRun) ajaga 13:47. Teise koha sai Helen Bell (Sparta SS) ajaga 14:25 ning kolmas oli Mari Boikov (Treeningpartner) ajaga 15:01.

Meeste 4 km distantsil tuli kolmandat aastat järjest Eesti meistriks Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kelle võiduaeg oli 11:25. Hõbemedalile jooksis end Karel Hussar (SK WellRun) ajaga 11:38 ning pronksi sai kaela Morten Siht (Viljandi VAK Staier) ajaga 11:44.

Siht oli ühtlasi ka kiireim U23 vanuseklassi noormeeste arvestuses ning sai kaela selle vanuseklassi kuldmedali. Talle järgnesid Oliver Annus (Sparta SS) ajaga 12:03 ja Rauno Pisa (Rapla JK) ajaga 12:59.

U23 vanuseklassi neidudest oli kiireim Carmen Rääk (Valga SK Maret-Sport) ajaga 15:36. Teise koha sai Birgit Veldi (Rapla JK) ajaga 16:10 ning kolmas oli Hanna-Liina Palu (Sparta SS) ajaga 17:26.

Noormeeste U20 vanuseklassi kiireim oli Sten Sihver (TÜASK), kes läbis 3 km ajaga 8:59. Hõbemedali sai kaela Hugo Rask ajaga 9:09 ning pronksmedali võitis Oliver Grauen (Nõmme KJK) ajaga 9:29.

Sama vanade neidude arvestuses krooniti Eesti meistriks Liis Kapten (Triatloniklubi 21CC), kes läbis 3 km distantsi ajaga 10:03. Talle järgnesid Bianka Uhtjärv (SK Viraaž) ajaga 10:36 ja Kaisa Maria Oll (Nõmme KJK) ajaga 10:43.

U18 vanuseklassi noormeeste 3 km distantsi võitis Hendrik Hang (Rakvere KJK ViKe) ajaga 9:13. Teiseks tuli Remi Edur (Treeningpartner) ajaga 9:25 ja kolmas oli Ronan Salmu (Triatloniklubi 21CC) ajaga 9:36.

Neidude U18 vanuseklassi 2 km distantsi võitjaks tuli Karmel Jano (Rapla JK) ajaga 6:54. Hõbemedali sai kaela Etriin Etverk (Rakvere KJK ViKe) ajaga 7:06 ning pronksi teenis Liise Lillelaid (SK Elite Sport) ajaga 7:09.

Poiste U16 vanuseklassis tuli Eesti meistriks Jonas Meriloo (Audentese SK), kes läbis 2 km ajaga 6:04. Talle järgnesid Henri Näppi (SK Lindon) ajaga 6:05 ja Kert Karm (Rakvere KJK ViKe) ajaga 6:10.

U16 vanuseklassi tüdrukute 1,5 km distantsil sai kuldmedali kaela Erika Udras (Võru KJK Lõunalõvi) ajaga 5:19. Teiseks tuli Evamaria Albert (Triatloniklubi 21CC) ajaga 5:22 ja kolmandaks tuli Anna Mia Atonen (TSA) ajaga 5:29.

Kõige noorema ehk U14 vanuseklassi poiste 1 km distantsi võitjaks tuli Andreas Grossmann (Audentese SK) ajaga 3:07. Hõbemedali sai kaela Hugo Aas (SK Elite Sport) ajaga 3:09 ning pronksmedali teenis Robert Raak (Tartu SS Kalev) ajaga 3:12.

Sama vanade tüdrukute arvestuses krooniti Eesti meistriks Marit Tarm (Sparta SS) ajaga 3:12. Talle järgnesid Karmela Kõiv (Tallinna SS Kalev) ajaga 3:14 ja Merlin Toirk (Rapla JK) ajaga 3:20.