Murdmaajooksu Eesti meistrid on Maasik ja Allase

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Täna, 6. mail Jõulumäel toimunud murdmaajooksu Eesti meistrivõistlustel krooniti naiste arvestuses Eesti meistriks Laura Maasik ning meeste arvestuses Olavi Allase.

Naiste 4 km distantsil teenis kindla võidu tiitlikaitsja Laura Maasik (Nõmme KJK), kellel kulus raja läbimiseks aega 14:12. Hõbemedali teenis ajaga 14:28 Liis-Grete Arro (SK Jooksupartner), kes edestas kolme sekundiga Helin Meierit (Nõmme KJK).

Meeste 4 km distantsil õnnestus eelmise aasta võitu kaitsta Olavi Allasel (Tartu SS Kalev), kes sai kirja aja 12:00. Kergejõustiklastele pakkus kõva konkurentsi triatleet Johannes Sikk (Triatloniklubi 21CC), kes teenis hõbemedali tulemusega 12:06. Pronksmedali sai kaela Deniss Šalkauskas (TÜASK) ajaga 12:09.

U23 vanuseklassis krooniti Eesti meistriteks Merili-Mai Kivimets (Tartu SS Kalev) tulemusega 15:50 ning Robert Telpt (TÜASK) tulemusega 12:39.

U20 vanuseklassi 3 km distantsil näitas neidude arvestuses kiireimat aega (11:12) Mari Mai Ruus (Tartu SS Kalev), noormeestest teenis võidu Gregor Rasva (Triatloniklubi 21CC) ajaga 9:19.

Tüdrukute U18 vanuseklassi 2 km distantsil tuli Eesti meistriks Karmel Jano (Rapla JK) tulemusega 7:03 ning poiste 3 km distantsil Holger Vitsur (Triatloniklubi 21CC) ajaga 10:07.

Tüdrukute U16 vanuseklassis läbis 1,5 km raja kõige kiiremini Naomi Toomenurm (Pärnu SK Altius), kes sai kirja aja 5:14. Sama vanuseklassi poiste 2 km distantsil tuli võitjaks Ronan Salmu (Triatloniklubi 21CC) tulemusega 6:27.

Kõige nooremas ehk U14 vanuseklassis tulid 1 km distantsil Eesti meistriteks Loore-Liis Viidik (SK Elite Sport) ajaga 3:24 ja Kert Karm (Rakvere KJK ViKe) ajaga 3:11. Kõik U14 vanuseklassi sportlased said võistluse läbimise eest Laste Kergejõustikupäeva raames erikujundusega Kids’ Athletics Day diplomi.

Kõik 2023. aasta kergejõustiku Eesti meistrivõistlused on pühendatud Eesti Olümpiakomitee 100. sünnipäevale. Võistlusel esikolmikusse jõudnud sportlased said kaela EOK 100 erikujundusega medalid.