Murdmaajooksu Eesti karikavõistlustel kaitsesid tiitleid Allase ja Nevolihhin, parim klubi oli Treeningpartner

Jõulumäel toimunud murdmaajooksu Eesti karikavõistlustel tuli meestest esimeseks Olavi Allase (Tartu SS Kalev) ja naistest Kelly Nevolihhin (KJK Vike). Edukaim klubi oli Treeningpartner.

Treeningpartner kogus 307 punkti. Teiseks tuli 279 punkti kogunud SK Lindon ja kolmandaks KJK Kalev-Sillamäe 245 punktiga.

Nii Allase kui Nevolihhin said karikavõistlustel esikoha ka eelmisel aastal ehk kaitsesid edukalt tiitleid.

Allase sai 10 km pikkusel distantsil võiduajaks 33.03, teiseks tuli Karel Hussar (TÜ/ASK) ajaga 33.25 ja kolmas oli tulemusega 34.08 Karl Mäe (SK Altius).

Naised läbisid 6 km ja Nevolihhini võiduajaks oli 22.46. Tema järel lõpetas Maria Veskla (Sparta SS; aeg 22.59) ning kolmandaks jooksis end Minna Kelk (SK Jooksupartner).

U20 vanuses triumfeeris meestest 6 km rajal Robert Telpt (Audentese SK; aeg 20.55). Järgnesid Kalev Hõlpus (Rapla JK; aeg 21.48) ja Hardy Kaska (Sparta SS; aeg 22.07). Naistest krooniti U20 arvestuses karikavõitjaks Saina Mamedova (KJK Kalev-Sillamäe), kes läbis 4 km pikkuse raja ajaga 17.19. Teiseks tuli ajaga 17.24 Mamedova klubikaaslane Jelizaveta Ševtsova ning kolmandaks platseerus Liis Grete Atonen (Audentese SK; aeg 18.20).

U18 noormeestest oli 4 km rajal kiireim Kristian Otlot (UP Sport), kes jooksis välja aja 14.07. Tema selja taga lõpetas teisena Kert Kask (Sparta SS; aeg 14.14) ja kolmandana Raul Viitmaa (VAK Staier; aeg 14.35). Sama vanuseklassi neiud jooksid 3 km distantsil ning selles arvestuses tuli karikavõitjaks Jekaterina Mirotvortseva (KJK Kalev-Sillamäe) ajaga 11.01. Teine oli Eneli Veltmann (SK Lindon; aeg 11.50) ja kolmas Anete Randma (SK Fortis, aeg 11.54).

U16 poistest võitis Eesti karika Romet Kivi (SK Viraaž), kes sai 2 km pikkusel rajal kirja aja 6.28. Järgnesid ajaga 6.28 Sulvo Anvelt (SK Jooksupartner) ning ajaga 6.34 Rasmus Randoja (TÜ/ASK). U16 tüdrukutest oli sama pikal distantsil kiireim Carmen Rääk (SK Maret-Sport), kelle võidutulemuseks jäi 7.28. Teiseks tuli Õnneli Rahu (KJK Saare; aeg 7.32) ning kolmandaks Lisette Alt (KJK Saare; aeg 7.33).

Kõige nooremas, U14 vanuseklassis jooksid nii poisid kui tüdrukud 1 km. Poistest pälvis karika Robin Mathias Müür (Tartu SS Kalev; aeg 3.11). Teise koha teenis ajaga 3.16 Mikk Sameli (SK Fortis) ja kolmandaks tuli 3.20ga Rasmus Tibar (Audentese SK). Tüdrukute U14 võit läks Hedi Andrele (SK Elite Sport; aeg 3.19), järgnesid Viola Hambidge (SK Altius; aeg 3.21) ja Bianka Uhtjärv (SK Viraaž; aeg 3.23).