Mülla naaseb Buenos Airesest 4. kohaga

Marleen Mülla hüppas Buenos Aireses toimuval noorte olümpial teivashüppe lõppvõistlusel 3.82 ja oli sellega 4. Koos avavoorus hüpatud 3.85ga (noorte OMil liidetakse kahe võistluspäeva tulemused) oli Mülla lõppkohaks samuti 4.

Pühapäevases teises voorus valis Eesti teivashüppaja algkõrguseks 3.52 ning alistas lõpuks tulemusena kirja läinud kõrguse 3.82 esimesel katsel. Kõrgused 3.87 ja 3.92 jäid Müllale, kelle isiklik rekord on 3.90, seekord alistamatuks.

Mülla treener Hennit Küppas nentis, et noorte olümpia esikolmik oli sama nagu suvistel Euroopa U18 meistrivõistlustel. „Tänast võistlust oleks saanud paremini teha, samas on 4. koht väga kõrge koht maailmatasemel võistluselt ja teised hüppasid rohkem. Esimesel võistluspäeval tuli võistlus siiski paremini välja, ruumi edasi töötamiseks on,“ ütles Küppas. 

Kui teisele võistlusvoorule läksid Mülla ees liidrina vastu sakslanna Leni Freyja Wildgrube tulemusega 3.95 ja teiselt positsioonilt prantslanna Emma Brentel tulemusega 3.90, siis pühapäevases voorus hüppas Wildgrube suisa 4.17 ja Brentel 3.92. Tugeva võistluse tegi teises voorus ka Valgevene sportlane Krystsyna Kantsavenka, kes alistas 3.97 – esimeses voorus oli temal võistlejatest neljas tulemus 3.75. Nii kuulus Wildgrubele kindel kuld, Brentelile hõbe ning Kantsavenka võttis Mülla ees noorte olümpia pronksmedali vaid 5-sentimeetrise summaarse edumaaga.

Esmaspäeval on Buenos Aireses võistlustules üks kergejõustiklane, kui kell 20.05 alustab Annika Emily Kelly naiste vasaraheite lõppvõistlust. Avapäeval uuendas Kelly Eesti U18 rekordit, saades kirja 63.41. See tulemus andis talle esimese võistluspäeva lõpuks 9. koha.

Vaata kergejõustiku ajakava ja tulemusi!

Otsepilti näeb SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST