MM-i teine päev | Eestile kaks neljandat kohta!

Belgradi sise-MMi teine päev osutus Eesti koondisele väga edukaks. Hans-Christian Hausenberg saavutas seitsmevõistluses neljanda koha uue isikliku rekordiga 6191 punkti ning Karl Erik Nazarov jooksis 60 m eeljooksus uue Eesti rekordi 6.55 ning sai finaalis neljanda koha ajaga 6.58!

Karl Erik Nazarov tegi 60 m eeljooksus võimsa soorituse, kui püstitas uueks Eesti rekordiks 6.55. Selle ajaga sai ta oma jooksus kolmanda koha ning pääses kokkuvõttes kuuendana edasi õhtusesse poolfinaali. Enda nimele kuulunud varasemat Eesti rekordit parandas Karl Erik 7 sajandikuga.

Karl Erik tuli õhtul starti teises poolfinaalis, kus jooksis taas oma varasemast rekordist kiirema aja – 6.59. See tulemus tagas talle kuuendana edasipääsu MM-i finaali!

Finaalis jooksis Karl Erik välja oma tänase päeva paremuselt teise aja – 6.58 ning saavutas sellega maailmameistrivõistluste neljanda koha!
Maailmameistriks krooniti Marcell Jacobs ajaga 6.41, Christian Coleman sai sama ajaga hõbeda ning pronksi sai Marvin Bracy ajaga 6.44.

Hans-Christian Hausenberg hoidis seitsmevõistluses peale avapäeva kuuendat kohta. Teise päeva avaalal 60 m tõkkejooksus sai ta ajaks 7.99, mis tõstis ta üldarvestuses neljandale kohale. Teivashüppes sai Hans-Christian alavõidu 4.30-ga ning päeva viimasele alale 1000 m jooksule läks ta vastu endiselt neljandal kohal, kusjuures kolmanda kohaga oli vahe kõigest 6 punkti. 1000 m jooksu lõpetas Hans-Christian uue isikliku rekordiga 2:57.10. Kokkuvõttes maailmameistrivõistluste neljas koht ning uus isiklik rekord 6191 punkti!

Seitsmevõistluse maailmameistriks krooniti kanadalane Damian Warner 6489 punktiga, hõbeda võitis šveitslane Simon Ehammer 6363 punktiga ning pronksi sai austraallane Ashley Moloney 6344 punktiga.

Karel Tilga lõpetas seitsmevõistluse avapäeva seitsmendal kohal, kuid teisele päevale läks ta vastu põlvevigastusega, mis kahjuks mõjutas edasist võistlust. 60 m tõkkejooksus sai ta ajaks 8.39 ning teivashüppes pidi leppima ainult algkõrguse (4.50) ületamisega. 1000 m jooksus sai Karel ajaks 2:39.28. Kokkuvõttes 5964 punkti ning tasuks üheksas koht.

Kreete Verlin tegi tubli etteaste 60 m tõkkejooksus, kui sai eeljooksus ajaks 8.22. See aeg andis talle kokkuvõttes 32. koha, poolfinaalist jäi lahutama 5 sajandikku. Kreetega samas eeljooksus osalenud suurfavoriit Danielle Williams komistas jooksu keskel ning lõpetas Kreetest tagapool ajaga 8.23. Naiste tõkkesprindi maailmameistriks krooniti Prantsusmaa esindaja Cyrena Samba-Mayela ajaga 7.78.

Kokku selgusid maailmameistrid täna kümnel alal. Naiste kõrgushüppes tuli võitjaks ukrainlanna Yaroslava Mahuchikh, kes ületas kõrguse 2.02. Meeste 800 m jooksus sai kulla hispaanlane Mariano Garcia ajaga 1:46.20. Naiste 400 m jooksu võitis Maicel Uibo abikaasa Shaunae Miller-Uibo ajaga 50.31. Meeste samal distantsil tuli maailmameistriks Jereem Richards ajaga 45.00. Naiste teivashüppe maailmameistriks krooniti Sandi Morris, kes ületas kõrguse 4.80. Naiste 1500 m jooksus võitis kulla Gudaf Tsegai ajaga 3:57.19. Meeste kuulitõuke võitis üllatusmees Darlan Romani tulemusega 22.53.