MM-i esimene päev | Hausenberg ja Tilga avapäeva järel 6. ja 7. kohal

Täna algasid Belgradis sisemaailmameistrivõistlused, kus võistlustules olid ka meie mitmevõistlejad Hans-Christian Hausenberg ja Karel Tilga. Avapäeva järel on meie mehed 6. ja 7. kohal.

Oma esimestel täiskasvanute tiitlivõistlustel osalev Hans-Christian Hausenberg alustas 60 m jooksus ajaga 6,86. Sellele järgnes võimas kaugushüpe, kus sündis uus isiklik rekord 7.96. Kuulitõukes sai Hans-Christian kirja 13.62 ning kõrgushüppes ületas ta 2.02. Peale nelja ala on Hans-Christian kogunud 3510 punkti, millega hoiab 6. kohta. Oma rekordgraafikut edestab ta 18 punktiga.

Karel Tilga alustas võistlust isikliku rekordiga 60 m jooksus ning sai ajaks 7,07. Kaugushüppe parimaks tulemuseks jäi kolmandal katsel hüpatud 7,54 ning kuulitõuke parim tulemus tuli samuti kolmandalt katselt – 15.36. Kõrgushüppes ületas Karel 2.02. Nelja ala järel on Karelil koos 3437 punkti, millega ta asub 7. kohal. Rekordgraafikule on kaotust 92 punkti.

Avapäeva järel juhib meeste seitsmevõistlust Tokyo olümpiavõitja Damian Warner, kes on kogunud 3649 punkti. Teist kohta hoiab Simon Ehammer ja kolmandal kohal on Ashley Moloney.

Seitsmevõistlus jätkub homme hommikul kell 10:33 60 m tõkkejooksuga, millele järgneb teivashüpe kell 11:45 ning päeva lõpetab 1000 m jooks kell 20:40.
Lisaks meie mitmevõistlejatele tulevad homme eestlastest starti ka Kreete Verlin 60 m tõkkejooksus (kell 10:58) ja Karl Erik Nazarov 60 m jooksus (kell 12:06).

MM-i avapäeval jagati juba välja ka kuus medalikomplekti. Meeste kolmikhüppes tuli maailmameistriks kuubalane Lazaro Martinez, kes hüppas 17.64 meetrit. Naiste viievõistluses võitis kulla belglanna Noor Vidts 4929 punktiga. Naiste kuulitõukes krooniti maailmameistriks Portugali esindaja Auriol Dongmo tulemusega 20.43. Naiste 3000 m jooksu võitis etiooplanna Lemlem Hailu ajaga 8:41.82. Meeste kaugushüppes sai kulla kreeklane Miltiadis Tentoglou tulemusega 8.55. Naiste 60 m jooksu võitis šveitslanna Mujinga Kambundji ajaga 6,96.