Mitmevõistluse Eesti meistriks krooniti Margit Kalk ja MMi normi täitnud Janek Õiglane

Rakveres peetud mitmevõistluse Eesti meistrivõistlustel pälvis meestest 8251 punktiga meistritiitli Janek Õiglane (Audentese SK), kes täitis ühtlasi Doha maailmameistrivõistluste normi ja püstitas nii Rakvere sataadioni kui Eesti meistrivõistluste rekordi. Naistest võitis esikoha isikliku rekordi 5785 punktini viinud Margit Kalk (Tartu SS Kalev).

Õiglane tuli Rakveres starti eesmärgiga täita Doha MMi norm. “Olen küll väsinud, sest see oli vist kõige raskem kümnevõistlus, ent emotsioonid on väga head, tulin siia ühe eesmärgiga – täita MMi norm ja seda ma suutsin. Võib võistlusega rahul olla, sest suutsin raske teise päeva vastu pidada ja teha enam-vähem tulemuse. Okei, teivashüpe läks nagu läks, samas oda tuli pärast seda hea ja 1500 suutsin ka lõpuni kannatada,” kommenteeris ta. Õiglane püstitas isiklikud rekordid kolmel alal – 100 m jooksus, kuulitõukes ja odaviskes. Sportlane ise jäi kõige enam rahule odaviske tulemusega 72.38. “Odavise on mul ikkagi lemmikala ja teadsin, et olen võimeline oda kaugele viskama ja tunnen, et mul on seal veel varu ka. Kokkuvõttes suustsin need tulemused ära teha, mida tahtsin.”

Õiglase üksikalade tulemused: 100 m 11,06 – kaugushüpe 7.39 – kuulitõuge 15.38 – kõrgshüpe 2.01 – 400 m 50,13 – 110 m tj 14,58 – kettaheide 42.47 – teivashüpe 4.79 – odavise 72.38 – 1500 m 4.41,24.

Meestest tuli hõbedale Mikk-Mihkel Arro (KJK Vike), kes kogus 6881 punkti, pronks kuulub Mihkel Holzmannile (KJK Vike) 6594 punktiga.

Meeste U23 arvestuses võitis Holzmann, järgnesid kettaheites nulli saanud ja 1500 m jooksu katkestanud Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev) 6568 punktiga ning Hendrik Lillemets (KJK Saare), kes kogus 5390 punkti.

Meeste U20 meistrikuld riputati kaela Igor Andrejevile (Audentese SK), kelle punktisummaks tuli 6248. Hõbedale tuli 5823 punktiga Karl-Oskar Pajus (SK Elite Sport) ning pronksile 5402 punktiga Karl-Uljas Mölder (SK Leksi 44).

Seitsmevõistluses krooniti Eesti naiste meistriks isikliku rekordi 5785 punktini viinud Margit Kalk, hõbedale tuli Katre Sofia Palm isikliku rekordi 5005 punktiga ja pronksi võitis Marilis Remmel samuti isikliku tippmargi 4953 punktiga.

Kalk püstitas isikliku rekordi kuulitõukes ja kaugushüppes. “Teisel päeval tegin isikliku kaugushüppes ja teised alad läksid ka päris hästi, pean rahul olema. Eesmärk oli teha parem võistlus kui U23 EMil (kus Kalk samuti isiklikku rekordit parandas-toim) ja olen rahul, et selle täitsin. Samas kui juba nii hästi läks, tahtsin aina rohkem ja mõtlesin juba 5850 punktist (mis on 2020. aasta EMi norm-toim),” sõnas Kalk eduka võistluse kohta.

Kalgi üksikalade tulemused: 100 m tj 14,09 – kõrgushüpe 1.65 – kuulitõuge 12.26 – 200 m 24,47 – kaugushüpe 6.21 – odavise 43.78 – 800 m 2.25,13.

Kalk võttis kulla ka naiste U23 arvestuses, kus hõbedale tuli 4622 punkti teeninud Kadi Kaart (TÜ/ASK) ning pronksile 4510 punktiga Hanna-Friida Konks (TÜ/ASK).

U20 arvestuses kuulub kuld Katre Sofia Palmile, hõbe Marilis Remmelile ja pronks 4308 punkti kogunud Kristin Lassile (Tartu SS Kalev).