Martin Paakspuu pälvis noore sportlase preemia

Evelin Ilveselt said 3. juunil Nordea panga toetusel Vabariigi Presidendi Kantseleis 1000-eurose noore sportlase preemia laskesuusataja Meril Beilmann, tennisist Henri Nael ja kergejõustiklane Martin Paakspuu. Võistkonnapreemia summas 3200 eurot pälvis Eesti juunioride epeenaiskond koosseisus Veronika Zuikova, Gaia-Marianna Siim, Anu Hark ja Katrina Lehis.

Noore sportlase preemiat antakse välja juba kümnendat korda. Teist korda sai kandideerida võistkonnapreemiale. Evelin Ilvese sõnul on valikute tegemine järjest raskem, sest kandideerijad on nii heade spordi- kui ka õppetulemustega. Presidendi abikaasa rõhutas, et õpitulemusi ja sporti ei tohi kindlasti vastandada ja üht teisele eelistada. “Tänased Eesti tippsportlased mõtlevad ja tegutsevad samamoodi, teil on suurepärased eeskujud,” sõnas Evelin Ilves.

“Oleme juba mitmel korral koos tippsportlastega nagu Gerd Kanter, Erki Nool, Nikolai Novosjolov ja Toomas Tõniste külastanud preemiasaajate koole, et omalt poolt tunnustada nii tublit sportlast kui ka kooli, ning jätkame kindlasti seda traditsiooni,” lisas Evelin Ilves.

Noore sportlase preemiat toetava Nordea panga juhi Andreas Laane sõnul on pangal hea meel juba kuuendat aastat järjest tunnustada võimekaid ja tahtejõulisi noorsportlasi. “Usume, et tõelised tegijad suhtuvad oma valitud alasse kui pikamaajooksu, kus edukate tulemusteni viib pidev enesetäiendamine ja tugevuste lihvimine. Soovin andekatele noortele julgust ja tahet seatud sihtidele kindlaks jääda,” ütles Andreas Laane.

Noorte sportlaste nimel kõnelenud Meril Beilmanni sõnul on preemia suur innustus, aga ka suur vastutus. “Usun, et see preemia on tunnustus ka treeneritele ja lapsevanematele, kes on armastusega meid toetanud,” lisas Beilmann.

Kergejõustiklane Martin Paakspuu (sündinud 1996) on tegelenud spordiga algkoolist saati, praegu õpib ta Võru Kreutzwaldi Gümnaasiumi 11. klassis headele hinnetele ning võistleb Võru Kergejõustikuklubi Lõunalõvi klubi all treener Heini Allikvee juhendamisel, olles üheksa medaliga eelmise aasta arvestuses edukaim. Ta on paljukordne Eesti noortemeister nii B, A kui ka juunioride klassis ning olnud Balti noorte võistlustel parim nii tõkkejooksus, teivashüppes kui ka oma põhialal mitmevõistluses. Martin püstitas 2011. aastal ka uue Eesti sisetippmargi 15-aastaste poiste 60 m tõkkejooksus. Teivashüpe on eelmisel kahel aastal parima noore Võrumaa kergejõustiklase tiitli pälvinud Martin Paakspuu üks tugevamaid trumpalasid. Martin võistles 2013. aastal Donetskis IAAF noorte MM-l, kus saavutas 5733 punktiga 19. koha 8-võistluses. Martin valiti Eesti Kergejõustikuliidu poolt 2013. aasta parimaks kergejõustiklaseks A-klassis ja Võru linna aasta sportlaseks, ta on kolm aastat järjest nimetatud ka Võru maakonna parimaks kergejõustiklaseks. Preemiat summas 1000 eurot kasutab Martin treening- ja võistluskulude katteks ning varustuse soetamiseks.