Marleen Mülla oli noorte OMil avavoorus kolmas

Buenos Aireses toimuvatel noorte olümpiamängudel algasid eile õhtul kergejõustikuvõistlused. Eestlastest oli esimesena võistlustules teivashüppaja Marleen Mülla, kes sai keerulistes ilmaoludes kirja päeva kolmanda tulemuse 3.85.

Kergejõustikutreenerite Hennit Küppase ja Jarko Koorti hinnangul hüppas Mülla väga hästi olenemata keerulistest ilmastikutingimustest. „Külm ilm, tuul ja vihm jätsid kõigi tüdrukute tulemustele jälje, kuid Marleen suutis rasked olud enda kasuks pöörata. Hüpetesse jäi varu ning esimesed kaks sportlast on teises voorus vaid 5 cm ja 10 cm kaugusel. Teine võistlusvoor tõotab tulla väga põnev, sest sellele võistluspaigale omane tugev tuul võib kaarte tublisti ümber mängida. Jääme põnevusega ootama,“ rääkisid Küppas ja Koort.

Kergejõustikuvõistlused peetakse noorte OM-il kahes voorus – nii esimesel kui ka teisel võistluspäeval osalevad samad sportlased ning lõppkohad selguvad kahe ringi tulemuste summeerimisel. Seega on Müllal pärast avavooru korralik tulemus kirjas. Tüdrukute teivashüppe teine võistlusvoor toimub pühapäeval.

Mülla valis täna algkõrguseks 3.55, mille ületas teisel katsel. Lõppresultaadina läks kirja esimesel katsel ületatud 3.85, mis oli kokkuvõttes päeva kolmas tulemus. Liidrina läheb teisele võistluspäevale vastu sakslanna Leni Freyja Wildgrube 3.95 ja teiselt positsioonilt prantslanna Emma Brentel tulemusega 3.90.

Täna on noorte olümpial stardis üks kergejõustiklane, kui naiste vasaraheites võistleb Annika Emily Kelly. Vasaraheite esimene võistluspäev algab täna kell 20.40 ja teine voor peetakse esmaspäeval, 15. oktoobril kell 20.05.

Noorte olümpial on täiskasvanute omast erinev võistlussüsteem. Nimelt peetakse igal alal esimese ringi võistlus ja seejärel lõppvõistlus, kus osalevad samad sportlased, kes esimeses ringis. Kahe ringi tulemused summeeritakse ja nii selgitatakse parimad.

Vaata kergejõustiku ajakava ja tulemusi!

Otsepilti näeb SIIT.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST