Mark Misch ja Tiidrek Nurme jagasid koolitusel “Maksimaalse tulemuse saladus” oma teadmisi

Juuni teises pooles viibis Eestis grupp kergejõustiklasi USAst, kes viisid nii Tallinnas kui Tartus läbi praktilise koolituse treeneritele ja harrastusjooksjatele ning aitasid kaasa SK Fortise ja SK Elite Sport´i noorte treeningutel. Külaskäiku toetasid ja korraldasid Athletes in Action, Eesti Kergejõustikuliit ja Agape Eesti.

Kolmepäevastel koolitustel nii Tallinnas kui Tartus osales kokku 67 treenerit, sportlast ja harrastusjooksjat, 45 Tallinnas ja 22 Tartus. Peamisteks teemadeks koolitustel oli sportlase terviklik arendamine, keskendudes nii füüsilisele, psühholoogilisele kui vaimsele ettevalmistusele. Koolituse teoreetilisele osale järgnes juhendatud treening ning kõik õhtud lõppesid vabas vormis vestlustega. Lisaks koolitusele viisid väliskülalised kahel korral läbi ka eduka treeningu SK Fortise ja SK Elite Sport´i noortele.

„Oleme läbiviijatena väga tänulikud toetuse eest, mida Eesti Kergejõustikuliit kogu meie visiidi ajal pakkus,“ kommenteeris Mark Misch, üks koolituse peakõnelejaid ning Eesti olümpialaste Tiidrek Nurme ja Kaur Kivistiku treener.

„See on esmakordselt, kui Athletes in Action teeb kergejõustikualase külastuse Eestisse ja visiidi võib lugeda igati kordaläinuks, mis annab uusi võimalusi edasiseks,“ usub Tiidrek Nurme, kes jagas koolitusel oma isiklikke kogemusi nii treeneri mõjust kui psühholoogilisest ja vaimsest ettevalmistusest.

Elina Kivinukk, kes tutvustas koolitusel esmakordselt sportlastele spordikaplani rolli, hindas kõige enam vabas vormis arutelu pärast koolituse lõppu. „Minu meelest võiks see olla edaspidi treenerikoolitustel loomulik, et inimesed jäävad pärast ametlikku osa veel arutama ning täpsustavaid küsimusi küsima. Me kogemus näitas, et selleks polnud üldse palju tarvis – avatud meelt ja veidi puuvilju. Usun, et sellest kogemusest on teistelgi alaliitudel ning treenerikoolituste korraldajatel õppida.“

Lisaks Eesti Kergejõustikuliidule toetasid ja korraldasid külaskäiku kristlik spordiorganisatsioon Athletes in Action ja Agape Eesti. 

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST