Marielle Kleemeier ja Lukas Lessel püstitasid Eesti siserekordid 300 meetri distantsil! Klubidest võidutsesid SK Elite Sport noored ja Audentese SK täiskasvanud

Pühapäeval, 30. jaanuaril toimusid Tallinnas Lasnamäe kergejõustikuhallis Eesti täiskasvanute ja noorte karikavõistlused. Parimate tulemuste eest hoolitsesid Marielle Kleemeier ja Lukas Lessel – mõlemad püstitasid 300 meetri jooksus uue Eesti siserekordi! Parimad klubid olid noorte arvestuses SK Elite Sport spordiklubi ja täiskasvanute Audentese spordiklubi.

Marielle Kleemeier läbis Lasnamäe kergejõustihallis pool teist staadioniringi 37.46-ga. Antud sooritusega alistas Mehis Viru hoolalune 2008. aastast Maris Mägile kuulunud rekordi (38.51). Vähem kui pool tundi hiljem purustas Lukas Lessel 300m distantsil Eesti siserekordi. Anne ja Taivo Mägi õpilasele märgiti ajaks 33.40! Varasemat tippmarki hoidis 2020. aastast Marek Niit (33.55).

Fotod: Marko Mumm/EKJL

Meeste 60 meetri jooksu võitis Karl Erik Nazarov oma tänavuse tippmargi 6.72-ga, teisena lõpetanud Ats Kivimets sai kirja 6.85 ja kolmandaks tulnud Tanel Visnap 6.87.

Naiste 60 meetri jooksus triumfeeris Kreete Verlin isikliku rekordi 7.40-ga, lisaks võitis SK Fortis klubi värve kandev sportlane 60 m tõkkejooksu 8.33-ga ning kaugushüppes teenis täpselt 6 meetrise õhulennuga teise koha. Kaugushüppe võitis Liisa-Maria Lusti tulemusega 6.17.

Meeste kaugushüppe võitis Henrik Kutberg 7.32-ga. Meeste kolmikhüppes võidutses mullu Tallinnas alla 20aastaste EMil pronksmedali teeninud Viktor Morozov 15.01-ga. Naistest sai esikoha Daria O’Konnel-Bronin tulemusega 12.52.

Kõrgushüppe parimaks krooniti meestest Karl Lumi (Individuaal.) tulemusega 2.11 ja naistest Edlin Lisbet Laur (Audentese SK), kes ületas teisel katsel 1.78.

Meeste teivashüppe võitis Hans-Christian Hausenberg (Tartu SS Kalev), kes ületas 5.25. Kuulitõukes näitas noormees viiendat tulemust 13.35, alavõidu teenis Genro Paas (Sparta SS) 15.43-ga. Naiste teivahüppe võidukarika viis koju Mari Lõo (Tartu Ü. ASK) tulemusega 3.70. Naiste kuulitõukes võidutses avavooru tõuke 13.64-ga Berit Saar (KJK Vike).

Naiste 3000m jooksu võitis Sparta Spordiklubi staier Pille Hinn 10:10.90-ga. Meeste 3000 meetri jooksus näitas viimasel ringil kõige värskemat minekut Olavi Allase (Tartu SS Kalev), kes läbis 15 ringi 8:38.10-ga. Keskmaa distantsil tulid karikavõitjateks Helin Meier (2:13.02, Nõmme KJK) ja Deniss Šalkauskas (1:50.70, Tartu Ü. ASK).

Tüdrukute 60 meetri jooksu võitis 14-aastane Miia Ott (UP Sport) isikliku tippmargi 7.67-ga. Eesti U16 vanuseklassi rekordist jäi neiul puudu vaid kaks sajandikku. Kahekordseks karikavõitjaks tulnud Ott võidutses hiljem ka 200m distantsil ajaga 25.52.
Noortest tõstis kaks karikat pea kohale Harry Richard Jääger (SK Elite Sport), kes võidutses poiste 60 meetri tõkkejooksus ajaga 8.24 ning kõrgushüppes 2.01-ga.

4×200 m noorte teatejooksu karikad läksid kõik SK Elite Sport spordiklubile. Noormehed koosseisus Mihkel Vesingi, Robert Kompus, Eon Velleram ja Harry Richard Jääger näitasid aega 1:32.43. SK Elite Sport neiud ületasid finišijoone ajaga 1:44.31. Neljaliikmelisse võistkonda kuulusid Marie Randala, Livia Filipozzi, Emma Priisaar ja ankrunaisena Hedi Andre.

Täiskasvanute klassis viis naiste võidukarika koju SK Altiuse sprinterid, kes näitasid 4x200m teajooksus aega 1:43.34. Võidukas kvartetis jooksid Emmeliine Meriste, Carlyn Pukk, Anete Siman ja anakrunaisena Ann Marii Kivikas. Meeste kiireim teatemeeskond oli Audentese SK, kelle koosseisu kuulusid Oliver Kruuspan, Oliver Laaspere, Harald Suurorg ja Sten Ander Sepp.