Marek Niit avas TV 10 Olümpiastarti 44. hooaja mitmevõistluse finaali Saaremaal

Eesti kiireim mees innustas noori mitte loobuma oma unistustest ja jätkama seni, kuni oled jõudnud sihile – rõõmuga sporti tehes võib tulevikus saada tegijaks mistahes alal, kasvõi ministriks või presidendiks. Heaks näiteks on täna tuulises lossihoovis võistlejaid tervitanud Kuressaare linnapea Madis Kallas. 

Marek Niit läbis TV 10 Olümpiastarti mitmevõistluse 1999. aastal, kui viimati oli mitmevõistluse finaal Saaremaal. Niit sai nooremate poiste 9-võistluses 11. koha ning otsustas seejärel, et temast saab kindlalt kiirjooksja. Sari andis noormehele võimaluse võistelda konkurentidega üle Eesti ning reisimine ja konkurents köidavad teda tänaseni. Marek Niit on üks 22-st kergejõustiklasest, kes jõudnud TV 10 Olümpiastarti sarjast olümpiamängudele ning Londoni mängudel saadud kogemust hindab ta seni kõige väärtuslikumaks. 

Finaalvõistlused kestavad homme, 11. juunil Kuressaare staadionil kl 10-st kuni 18-ni ja ülehomme, 12. juunil kl 17.00 autasustatakse mitmevõistluse parimaid. 

Finaali pääses 180 noort 49-st koolist. Võistkondlikus arvestuses on konkurentsis veel 17 kooli. Favoriitidena alustavad finaali Rakvere Reaalgümnaasium ja Orissaare Gümnaasium.

Erisaadet finaalist näete ETV2 ekraanil 14. juunil kl 17.00-18.00. Saate toimetaja ja režissöör on Anu Säärits, reporter Laura Kalam, operaatorid Raul Priks, Peeter Semjonov, Indrek Mänd, monteerija Villu Martverk.

Saaremaal on varem toimunud sarja finaalid 1974 Kuressaares, 1990 Orissaares ja 1999 Kuressaares. Mullu võõrustas finaali Karksi-Nuia.

Info:
Silvi Kask
tel 5178327
silvi@ekjl.ee

Fotod: Ülo Josing (ERR)