Maratoni ja kiirkõndimise Tokyo olümpiakvalifikatsioon jätkub 1. septembrist

Foto: erakogu/EKJL

Rahvusvaheline kergejõustikuliit (WA) eesotsas presidendi Sebastian Coega muutis Tokyo olümpiamängude kvalifikatsiooniperioodi maratonis ja käimises.

Kevadel peatas Rahvusvaheline kergejõustikuliit koroonaviiruse tõttu OM-i kvalifikatsiooniperioodi. See pidi kehtima kuni 30. novembrini, siis nüüd tehti maratoonaritele ja kiirkõndijatele erand.

Uue süsteemi järgi võib maratonis ja käimisdistantsidel teatud kaliibriga võistlustel olümpianormi püüda juba alates 1. septembrist, ehk staadionialade tegijatega võrreldes saavad kolm kuud OM-normi täitmiseks lisaks.

“Pandeemia areng teeb ennustamise keeruliseks ning enamus suurtest maratonidest on juba tühistatud või edasi lükatud. Ning kui lisada praegusele olukorrale fakt, et maratoonarid ja kiirkõndijad saavad oma spordiala iseärasuse tõttu teha aastas vaid piiratud koguse kõrge kvaliteediga esitusi, siis oleks neil ilma selle muudatuseta väga kitsas kvalifitseerumisperiood”

WA president Sebastian Coe

Rahvusvaheline alaliit selgitas, et otsus tehti, kuna tunti muret, et staadioniväliste alade tegijatel pole muidu piisavalt võimalusi Tokyo olümpiapileti püüdmiseks. Kvalifikatsiooniperiood läheb lukku 2021. aasta 31. mail.

Eesti jooksjatest on olümpianorm täidetud Tiidrek Nurmel.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST