Manalateele on läinud mainekate heitemeistrite kasvataja, korduvalt riiklikku tunnustust pälvinud kergejõustikutreener Rein Ahun.

 22.03.1940 – 14.12.2016

Manalateele on läinud mainekate heitemeistrite kasvataja, korduvalt riiklikku tunnustust pälvinud  kergejõustikutreener Rein Ahun.

12-aastaselt Valgas sportlikesse harrastustesse kiindunud Rein Ahunit saatis koolipõlves edu heitealadel, vasaraheites tõusis ta erinevates vanuseklassides medalivõitjate pjedestaalile. Kehakultuuritudengina Tartus oli Ahun legendaarse pedagoogi Valter Kalami kasvandik, kes osales tarmukalt ka staadionide rajamisel Tartus ja Käärikul.

Tallinnasse tööle suunatud kehakultuurispetsialistina jätkas Rein Ahun omakorda heitjate kasvatamist – algul Tööjõureservides, hiljem Kalevis. Esimeste silmapaistvate hoolealustenaa lõikasid loorbereid kettaringis Alar Sõnajalg ja Tiit Hakman (arendas ka Eesti noorterekordit).

Olles kolm suve Kalevi noortega Karksi-Nuia koolis kergejõustikulaagreid korraldanud, ahvatles kooli direktor Endel Lepik Rein ja Aili Ahunit vahetama pealinnaelu maalähedasema vastu. Tulemuslikult – 1984 sai Rein Ahunist 20 aastaks Karksi-Nuia keskkooli kehalise kasvatuse õpetaja ning viimase ajani truu kergejõustikuteener. Kogenud noortekasvataja targal ja hoolikal juhendamisel võrsusid Karksi-Nuiast Eesti kettaheitehiiud Märt Israel ja Margus Hunt. Mehed, kes oma saavutustega spordimaailmas on pakkunud vaimustavaid elamusi ja kõneainet sajandivahetusest tänaseni.

Eesti kergejõustikus noorte või juunioride aasta kergejõustikutreenerina tunnustatud Rein Ahun pälvis 2003 Eesti Kultuurkapitali aastapreemia ning 2006 riikliku spordipreemia ja Valgetähe V klassi teenetemärgi.

Tänu Rein Ahunile kujunes Karksi-Nuiast ka tänapäevane heitealade keskus, kus leidnud aset meile edukas maavõistlus.

Rein Ahun saadetakse viimsesse puhkepaika esmaspäeval 19. detsembril kell 13.00 Pärnamäe krematooriumis, Tallinnas.