Maijooks saab homme virtuaaljooksu kujul avapaugu

Eesti suurim naiste liikumissündmus Maijooks ei saa tänavu suurtele avalikele üritustele kehtestatud piirangute tõttu traditsioonilisel kujul toimuda, aga igakevadist traditsiooni saab au sees hoida ning korraldajate jätkusuutlikkust toetada osaledes 23.-31. maini esmakordselt toimuval Tallink Maijooksu virtuaaljooksul.

Maijooksu virtuaaljooksul saab osaleda enda poolt välja valitud seitsmekilomeetri pikkusel rajal kas joostes, käies või kepikõndi tehes. Eesmärk on korraldada läbi aegade Eesti suurim virtuaalne liikumissündmus. Väljakutsele lisab kaalu asjaolu, et seda tiitlit minnakse püüdma traditsioonikohaselt üksnes naiste kaasabil. Seni suurima osalejate arvuga virtuaalne rahvaspordisündmus oli Tartu Maastikumaratoni virtuaaljooks, mille erinevatel distantsidel ja lastejooksudel lõi kaasa 3964 liikumisharrastajat. Hetkeseisuga on virtuaalse Maijooksu stardiprotokollis juba üle nelja tuhande osavõtja ja registreerijaid lisandub iga tunniga.

Maijooksu virtuaaljooksul saab osaleda ilma suure hulgana samaaegselt kokku tulemata. Igaüks saab Terviseameti kehtestatud reegleid järgides seitsmekilomeetri pikkuse distantsi läbida enda poolt väljavalitud marsruudil omale sobival kellaajal. Pärast distantsi läbimist tuleb osalejal seda kinnitada ning oma jooksu tõestus korraldajatele virtuaalkeskkonda üles laadida. Kõigile virtuaaljooksul osalejatele saadetakse posti teel kuldne maijooksu medal ning elektrooniliste kanalite kaudu E-diplom. Nagu maijooksudel tavaks on kõikidele osavõtjatele välja pandud hulgaliselt väärtuslikke osavõtuboonuseid ning ahvatlevaid loosiauhindu arvukatelt koostööpartneritelt.

Lapsed saavad oma eale jõukohastel radadel kaasa lüüa Maijooksu virtuaalsel lastejooksul, kuhu saab registreerida internetilehel www.jooks.ee. Ka kõigile lastejooksul osalejatele saadetakse postiga koju kuldne osavõtumedal.

Tallink Maijooksu virtuaaljooksust osavõtutasudega toetatakse tänavu Eesti Vähiliidu mammograafiabussi jaoks uue ja kaasaegse 3D mammograafi ostu, millega saavad kõik osalejad omalt poolt kaasa aidata rinnavähi ennetamisele ja varajasele avastamisele Eestis.

Esimene Tallink Maijooksu virtuaaljooks toimub 23.-31. maini 2020. Virtuaaljooksule saab registreerida internetilehel www.jooks.ee
Maijooks on Eesti läbi aegade osavõturohkeim ja kõige pikema traditsiooniga naistele suunatud tervise- ja liikumissündmus, millel on kolmekümne kahe aasta jooksul sportlikult aega veetnud üle kahesaja tuhande tubli naise. Esimene Maijooks toimus juba 1988. aastal.