Maasik sai murdmaajooksu maailmameistrivõistlustel 48. koha

Möödunud laupäeval, 30. märtsil toimunud murdmaajooksu maailmameistrivõistlustel Serbias võidutsesid Keenia ja Uganda jooksjad. Eestit esindasid Laura Maasik ja Deniss Šalkauskas.

Naiste 10 km distantsil kaitses edukalt tiitlit Keenia jooksja Beatrice Chebet, kes läbis distantsi ajaga 31:05. Talle järgnesid kaasmaalased Lilian Kasait Rengeruk (31:08) ja Margaret Chelimo Kipkemboi (31:09). Ainsa Eesti naisjooksjana stardis olnud Laura Maasik finišeeris ajaga 35:15, mis andis 84 lõpetaja seas 48. koha.

Ka meeste 10 km distantsil kaitses oma maailmameistritiitlit mullune võitja ugandalane Jacob Kiplimo, kelle võiduaeg oli 28:09. Teiseks tuli etiooplane Berihu Aregawi (28:12) ning kolmas oli keenialane Benson Kiplangat (28:14). Eestit esindanud Deniss Šalkauskas lõpetas ajaga 34:45 ning sai 107 jooksja seas 91. koha.