Maailmarekordimees Eaton valmistub Moskva MM-iks Tallinnas!

Kümnevõistluse maailmarekordiomanik Ashton Eaton saabub Moskva MM-i eelsesse treeninglaagrisse Tallinna 21. juulil. Eatoniga koos tulevad Tallinna ka Kanada seitsmevõistleja Brianne Theisen-Eaton ja nende treener Harry Marra.

Eesti Kergejõustikuliidu president Erich Teigamägi on Eatoni valikuga mõistagi rahul: “See on suur tunnustus meil pakutavatele treeningvõimalustele, et maailmarekordiomanik ja olümpiavõitja valis hooaja olulisema stardi ettevalmistuskohaks just Tallinna.”

Tallinnas viibides peatuvad Ashton Eaton, Brianne Theisen-Eaton ja Harry Marra Radisson Blu Hotel Olümpias.

Eelmisel aastal püstitas Ashton Eaton kaks maailmarekordit. Esmalt langes sisehooajal meeste seitsmevõistluse senine tippmark, mille Eaton oli aasta varem püstitanud Tallinnas. Pärast Istanbulis toimunud sise-maailmameistrivõistlusi on uueks maailmarekordiks 6645 punkti. Välishooajal ületas Eaton USA koondise katsevõistlustel Eugene’is Roman Šebrle nimele kuulunud maailmarekordi 13 punktiga – 9039 punkti – ning augustis tõusis Londoni olümpiamängudel poodiumi kõrgeimale astmele. Eaton on sel aastal teinud ühe kümnevõistluse ning on 8291 punktiga maailma hooaja edetabelis hetkel 11. kohal. Kümnevõistluse maailma hooaja edetabelit juhib sakslane Pascal Behrenbruch 8514 punktiga ning ka tema harjutab Andrei Nazarovi juhendamisel just Tallinnas.

Brianne Theisen-Eatoni isiklik rekord on eelmisest aastast pärinev 6440 punkti. Selle hooaja maailma edetabelis on 24-aastane kanadalanna Götzise mainekal jõuproovil võidu toonud 6376 punktiga viiendal kohal.

Projekti toetab Eesti Olümpiakomitee ja koostööpartner on Radisson Blu Hotel Olümpia.

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST