Maailmarekord naiste poolmaratonis

Etioopia staier Letesenbet Gidey püstitas pühapäeval Hispaanias uue maailmarekordi naiste poolmaratonis, võidutsedes Valencia poolmaratonil ajaga 1:02.52.

Gidey parandas senist maailmarekordit, mida hoidis Keenia staier Ruth Chepngetich, koguni 1 minuti ja 10 sekundiga. 23-aastane jooksja jaoks oli tegu elu esimese võistlusega poolmaratoni distantsil. Etiooplanna hoiab enda käes veel 5000 m, 10 000 m ning 15 km maailmarekordeid!

Valencia poolmaratonil saavutas teise koha kaasmaalanna Yalemzerf Yehualaw, kes läbis 21.1 kilomeetrit ajaga 1:03.51. Kolmanda koha pälvis Keenia jooksja Sheila Chepkirui (1:04.53).

Meeste poolmaratoni võitis Keenia jooksja Abel Kipchumba (58.07), talle järgnesid kaasmaalased Rhonex Kipruto (58.09) ja Daniel Mateiko (58.26). Koguni seitse esimest meesjooksjat näitasid aega alla 59 minuti

Valencia poolmaratoni TULEMUSED

Valencia Half Marathon Trinidad Alfonso EDP 2021 live

Samal ajal Hollandis Rotterdamis peetud maratonil võttis meeste Euroopa rekordi enda nimele Belgia maratoonar Bashir Abdi. Tokyo olümpiamängude pronksmedalist läbis 42,195 km ajaga 2:03.35.

Varasem rekord (2:04.16) kuulus Türgit esindavale Kaan Kigen Özbilenile, mis püstitatud 2019 aastal. Abdist sai ühtlasi ka teine belglane, kes on Rotterdami maratoni võitnud. 1994. aastal võitis Vincent Rousseau ajaga 2:07.51.

Maratoni saavutas teise koha Keenia maratoonar Marius Kipserem (2:04.04) ning kolmanda koha teenis etiooplane Dawit Wolde (2:04.27).

Naistest võidutses Rotterdamis Keenia maratoonar Stella Barsosio ajaga 2:22.08.