Maailmarekord naiste 400 meetri tõkkejooksus

Foto: Getty Images

Naiste 400 meetri tõkkejooksus krooniti olümpiavõitjaks ameeriklanna Sidney McLaughlin, kes jooksis ajaga 51.46 uue maailmarekordi.

Suurepärase jooksu tegi ka kaasmaalne 2016. aasta olümpiavõitja ja 2019. aasta maailmameister Dalilah Muhammad, kes jooksis välja aja 51.58. Noor hollandlanna Femke Bol püstitas uue Euroopa rekordi ja oli ajaga 52.03 kolmas.

Maailmarekordit uuendanud McLaughlin tõdes, et kui nägi kellal võiduaega, oli ta üllatunud, ent mitte šokeeritud. “Ma olen Karsten Warholmist natuke rahulikum inimene, seepärast ei olnud mu emotsioonid ka midagi vapustavat. Olen muidugi tulemuse üle õnnelik,” ütles ta.

Muhammadil oli ka põhjendus sellele, miks on USA naised juba võitnud Tokyos kergejõustikualadel rohkem medaleid, kui seda tehti Rios. “See on raske töö vili. Ameerika Ühendriikide atleedid ületavad ennast pidevalt, sest konkurents on tihe. USA katsevõistlustelt olümpiale pääsemine on juba hullumeelne saavutus. Sa pead sellel päeval väga, väga hea olema,” rääkis hõbedanaine.

Maailmarekordi jooks