Londoni MM-i avavad eestlaste jaoks Kanter ja Kupper

4.-13. augustini toimuvad Londonis kergejõustiku maailmameistrivõistlused, kus Eesti koondis on esindatud 14 sportlasega.   

MM-i avapäeval, 4. augustil on Londoni olümpiastaadionil võistlemas kettaheitjad, olümpiavõitja Gerd Kanter ja Martin Kupper. A-grupis heitev Kupper alustab kvalifikatsioonivõistlust Eesti aja järgi kell 21.20, B-grupis võistlev Kanter kell 22.45. Kettaheite finaal peetakse laupäeval, 5. augustil kell 21.25.
Vt stardinimekirju.

Kanteri hooaja pikim kettakaar pärineb mais peetud hooaja avavõistluselt, kus ta heitis 65.87. Sellega täitis olümpiavõitja ühtlasi MM-i normatiivi (65 meetrit). Hooaja jooksul on Kanterit kimbutanud traumad, mistõttu jäi tema ettevalmistus mõneti lünklikuks. Viimati võistles ta Soomes, kus sai kirja 61.40. Hooaja edetabelis hoiab Eesti läbi aegade üks edukamaid sportlasi 11. kohta. 

Kupperi hooaeg pole säravaid tulemusi toonud ja MM-ile pääses ta Rahvusvahelise Kergejõustikuliidu (IAAF) kutsega. Rio olümpial neljanda koha saanud sportlase hooaja parim tulemus on 62.86, mis annab hooaja edetabelis 45. koha.

Hooaja edetabeliliidrina läheb tiitlivõistlusele vastu rootslane Daniel Stahl, kes sai juuni lõpus kodumaal peetud mõõduvõtul kirja 71.29. Vaata hooaja edetabelit. Tiitlit läheb kaitsma poolakas Piotr Malachowski, kes võitis Pekingi MM-il kulla 67.40-ga. Kanter oli Pekingis neljas (64.82), Kupper toona lõppvõistlusele ei pääsenud.

Juba reedel saab näha, millises seisus on hetkel maailma kettaheiteparemik ja kes pääsevad laupäevasesse finaali. 

Eesti koondis Londoni MM-il:

Ksenija Balta – kaugushüpe
Roman Fosti – maraton 
Jaak-Heinrich Jagor – 400m tõkkejooks
Gerd Kanter – kettaheide
Magnus Kirt – odavise
Martin Kupper – kettaheide
Tanel Laanmäe – odavise
Rasmus Mägi – 400m tõkkejooks
Tiidrek Nurme – maraton
Anna Maria Orel – vasaraheide
Karl Robert Saluri – kümnevõistlus
Grit Šadeiko – seitsmevõistlus
Maicel Uibo – kümnevõistlus
Janek Õiglane – kümnevõistlus

Londonis on sportlasi abistamas treenerid Indrek Tustit, Petros Kyprianou, Taivo Mägi, Anne Mägi, Andrei Nazarov, Harry Lemberg, Mehis Viru, Sven Andresoo, Heiko Väät ning füsioterapeut Risto Jamnes.

Võistluste ajakava (Eesti aegadega) on leitav Eesti Kergejõustikuliidu kodulehelt. Tulemusi näeb IAAF-i kodulehelt

MM-ist näitab otseülekandeid ERR.

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Utilitas, Kalev, Audi, Tradehouse, Värska Vesi, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee. Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, uudisteportaal Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.

 

Lisainfo:

Kristel Berendsen
Koondise juht
tel: 528 9062
kristel@ekjl.ee

nike
Team-Estonia_logo-r6ngasteta
utilitas-logo
Mesikäpa uus logo-1
Varska_Originaal_RGB
audilogo
tradehouse_logo_1020x300
RGB_Favorte_logo_horizontal
Rödl&Partner_Logo-black-on-white
Eesti_Rahvusringhääling_logo
eesti-kultuurikapital-logo
eesti-kultuuriministeerium
Tallinna-Kultuuri-ja-Spordiamet-logo-sinineRGB
Erasmus+ sinine loosungiga EST