Loengud spordivigastustest, treeningplaani koostamisest ja taastumisest

Eesti Spordimeditsiini klaster SportEST koostöös Tallinna suuremate spordiklubidega korraldavad 05.-11.11 nädalal  TALLINN SPORDIB TERVISLIKULT! Eesmärk on suunata inimesed spordiklubides tervislikult sportima. Nädalale eelnevalt viiakse koostööd Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituudiga läbi igaõhtused loengud, kuhu on oodatud tervisesportlased ja treenerid.

Eelkõige harrastussportlastele suunatud loengusarja eesmärgiks on tõsta spordiga tegelevate inimeste teadlikkust tervisliku sportimise vajalikkusest ja võimalustest, spordivigastuste ennetamisest, enda tervisenäitajate jälgimisest ning kuidas paremini taastuda. Loengud toimuvad tuleval nädalal (29.10-2.11) tööpäeva õhtuti Tallinna Ülikooli Tondi 55 asuvas õppehoones, ruumis 212. Loengute aeg kell 18:00 kuni 19:30.

Loengute plaan:
29.10                Tervisliku sportimise algtõed (dotsent Kristjan Port)
30.10                Enamlevinud spordivigastused (dr Mihkel Mardna)
31.10                Tervisekontroll, vajalikkus ja võimalikkus (emeriitprofessor dr Tiiu Olm)
01.11                Toetavad võimalused spordivigastuste ennetamiseks (füsioterapeut Indrek Tustit)
02.11                Tervisliku treeningplaani koostamine (treener Tarmo Tiits)

Ühest loengust osavõtumaks on 7 eurot. Tasuda on võimalik kohapeal ja sularahas. Osalemise eeltingimuseks on eelnev registreerumine! Registreeruda on võimalik: www.tlu.ee/tsi või e-posti teel: katrin.soidra-zujev@tlu.ee. Kõik osalejad saavad soovi korral Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tõendi.

Treeneritele ja sportlaste juhendajatele on eraldi seminar.
See on spetsiifilisem ja käsitleb põhjalikumalt spordivigastuste ennetamise, tervislikke treeningvõtteid, ravi, taastumise jm teemasid. Lektoriks on valdkonnas tunnustatud ja Eestis paljude spordialade rahvuskoondiste tasemel nõutud füsioterapeut Lauri Rannama. Lauri Rannama on abistanud paljusid Eesti tippsportlasi ja kuulunud mitmete spordialade tiitlivõistlustel Eesti koondise tugipersonali koosseisu. Lisaks on Lauri Rannama osalenud viitel olümpiamängudel Eesti rahvuskoondise füsioterapeudina. Eesmärga on anda ülevaade, miks sportides vigastused tekivad ja kuidas on võimalik neid ennetada, on seminari alamteemad:

  •  „Kuidas leida sportlase nõrku külgi?“
  • „Millised on efektiivsed harjutused ja treeningmeetodid, vältimaks vigastuste teket?“
  • „Kuidas kinesioteip aitab ravida vigastusi ja vältida nende taasteket?“

Spordialade treeneritele ja instruktoritele suunatud mitmest loengust koosnev seminar toimub 31. oktoobril 2012 kl 13:00 – 16:00. Seminari toimumise koht on samuti Tallinna Ülikooli Terviseteaduste ja Spordi Instituut Tondil (Tondi 55, auditoorium 212).

31.10 kl 13.00 seminari osalustasu on 15 eurot. Tasuda on võimalik kohapeal ja sularahas.
Osalemise eeltingimuseks on eelnev registreerumine!
NB! 31.10 seminari detailid:
–          Loengu tasu sisaldab loengu materjale
–          Osaleja saab Tallinna Ülikooli täiendkoolituse tunnistuse
–          Registreeruda on võimalik: www.tlu.ee/tsi või e-maili: katrin.soidra-zujev@tlu.ee
–          Registreerimisel palume näidata osaleja nimi ja isikukood, telefon, e-post ning organisatsioon koos täpse aadressiga, kellele arve väljastada.

Eesti Spordimeditsiini klastri SportESTi eestvedamisel toimuval nädalal TALLINN SPORDIB TERVISLIKULT 5.-11.novembris saab kõikides Tallinna suuremates spordiklubides mõõta oma tervise põhinäitajaid, toimuvad lühiloengud, füsioterapeutide nõustamised, algajate trennid aeroobikasaalides ja jõusaalis, meedias kajastatatakse teemakohaseid artikleid jpm. Nädala kõneisikud on dr Mihkel Mardna ja Kristjan Port. Täpsemat infot saab peagi Delfi Sport vahendusel, spordiklubide kodulehekülgedelt ja mujalt meediast.