Liivi Eerik, Valter Espe ja Erlend Teemägi pälvisid Euroopa Kergejõustikuliidu tunnustuse

Erlend Teemägi, Liivi Eerik ja Valter Espe. Foto: Laura Oks/EKJL

Euroopa Kergejõustikuliit andis Tallinnas toimunud Golden Tracks galal kolmele Eesti kergejõustikku suure panuse andnud inimesele üle eriauhinnad.

Elutöö auhinna pälvinud Erlend Teemägi on Eesti Kergejõustikuliidu ja Eesti Spordiajaloo Seltsi auliige, paljude mahukate spordiraamatute autor ja toimetaja ning statistik. Ta on Eesti kergejõustiku ja terve Eesti spordiajaloo elav leksikon, olles aastakümneid tegutsenud spordiajakirjanikuna, toimetajana, koostanud, toimetanud ja kirjutanud lugematu hulga spordiraamatuid. Tänaseni teeb Teemägi kaastööd ka Eesti kergejõustikuliidule, pakkudes põnevaid ülevaateid läbi statistika.

Liivi Eerik ja Valter Espe pälvisid treeneritöö auhinna, Erlend Teemägi sai tunnustuse pikaajalise silmapaistva töö eest.

Liivi Eerik on töötanud treenerina alates 1983. aastast mitmetes kergejõustikuklubides – Nõmme SKs, Erki Noole kergejõustikukoolis ja Audentese SK-s. Tema õpilasi: Larissa Netšeporuk, Egle Uljas, Kristel Berendsen, Kristi Kiirats. 

Valter Espe alustas treeneritööd aastal 1974 ja juhendab tänase päevani Eesti paremaid sprintereid. Espe tuntumaid õpilasi: Marek Niit, Argo Golberg, Rutti Luksepp, Martin Vihmann, Henri Sool, Riina Suhotskaja, Killu Ratas, Garol Pärn, Ivo Kabelmets, Irina Vassiljeva, Peeter Tishler, Igor Ivonin, Konstantin Bobrovskihh. Espe on olnud aastatel 1990–2002 Eesti Kergejõustikuliidu noorte vanemtreener ning 2004–15 kiir- ja tõkkejooksu alarühma vanemtreener. Osalenud treenerina Londoni olümpial.

Naisjuhi auhind läks valgevenelanna Mariya Badzichile.