Liina Laasma püstitas Eesti rekordi

Portugalis, Leirias toimuvatel Euroopa talvistel heitealade karikavõistlustel püstitas Liina Laasma odaviskes uue Eesti rekordi 63.17

Liina Laasma (Pärnumaa SL) oli täna alanud Euroopa talvistel heitealade karikavõistlustel meie U23 naiskonna esimene võistleja. Rekordtulemus sündis teisel katsel ning see tõi odaviskes ka kindla võidu. Ka naiste arvestuses ei saanud keegi Liina Laasma tulemuse vastu. Varasem Eesti rekord pärines eelmise aasta 31. augustist, kui Liina Laasma lõpetas hooaja rekordnumbritega 62.50.

Lisaks Liina Laasmale oli meie U23 naiskonnast täna Leirias võistlustules veel Kätlin Piirimäe (Koigi KJK), kes kuulitõukes sai kirja tulemuse 15.76, mis andis talle 8. koha.   

Meie meeskonnas astusid täna üles kettaheitja Martin Kupper (Audentese SK) ja vasaraheitja Martin Lehemets (KJS Sakala). Martin Kupper sai kettaheites kirja tulemuse 58.19, mis andis talle kahe grupi peale kokku 12. koha. Martin Lehemetsa tulemuseks vasaraheites jäi 60.83, mis andis 21. koha.

Homme on Leirias võistlustules U23 naiste arvestuses kettaheitja Kätlin Tõllasson (Tartu Ü.ASK) ning vasaraheites meie koondise noorim liige, 17 aastane Anna Maria Orel (SK Leksi 44). Meestest asuvad homme starti kuulitõukaja Kristo Galeta (KJS Sakala) ning odaviskaja Risto Mätas (KJS Sakala). Individuaalarvestuses võistleb naiste vasaraheites homme ka Kati Ojaloo (KJS Sakala).

Võistkondlikud kohad selguvad kõigi võistlejate tulemusele vastava punktisummade liitmisel.

Kõiki võistlustulemusi näeb siit

Eesti kergejõustiklasi toetavad Nike, Kultuuriministeerium ja Eesti Olümpiakomitee.
Eesti Kergejõustikuliidu ametlik joogipartner on Saku.
Kergejõustikuliidu meediapartneriteks on Eesti Päevaleht, Delfi, Eesti Rahvusringhääling ja raadio KUKU.